Piłka nożna. Porażka Warty z liderem z Czarnkowa, pogromy Warty II, Płomienia Chrzypsko i Orła Łowyń. Podsumowanie piłkarskiego weekendu.

Płomień Chrzypsko Wielkie gromi Sokół Gębice w Zofiowie (15.10.2022r.)
Płomień Chrzypsko Wielkie gromi Sokół Gębice w Zofiowie (15.10.2022r.) facebook SCS Płomień Chrzypsko Wielkie
Runda jesienna wkracza powoli w decydującą fazę. Do końca pozostały: w czwartej lidze sześć kolejek, a reszcie trzy. Zapraszamy na podsumowanie piłkarskiego weekendu.

Warta Międzychód (IV liga)

Warta Międzychód sobotnie granie miała na boisku lidera w Czarnkowie. Noteć jako beniaminek, zaznaczył swoją obecność w lidze i króluje w tabeli Artbud IV ligi. Warta natomiast uległa ostatnio z Lipnem Stęszew i było wiadome, że to będzie bardzo trudna przeprawa z Notecią.
Pierwszy cios wyprowadziła Warta mimo, że to Noteć szturmowała bramkę Przybylaka. W 8 minucie Mateusz Szeląg strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównuje Wiktor Kacprzak i do przerwy jest wynik remisowy.
W drugiej połowie grę zdominowała drużyna z Czarnkowa. Ponownie trafił Kacprzak, a swoje trafie dokładali jeszcze: Daniel Kozak, Kacper Antczak i Szymon Piekarski. Warta przegrywa 5:1, a Noteć odskakuje na sześć punktów w czubie tabeli. Warta Międzychód na ten moment plasuje się na przedostatniej, 17. pozycji.

Rzemieślnik Kwilcz (A klasa)
Kolejna drużyna, która mierzyła się z liderem w swojej lidze, był Rzemieślnik Kwilcz. Podopieczni Ryszarda Sobótki rozgrywali swój mecz w Dusznikach. Miejscowy Sokół idzie jak burza, wygrywając wszystko co idzie, dzieląc się jedynie punktami z KS Kąsinowo. Rzemieślnik natomiast u siebie punktuje, lecz na wyjazdach jeszcze nie wygrał ani razu. Tak też było w Dusznikach. Sokół pewnie pokonał Rzemieślnika 3:0 i powiększył swoją przewagę nad resztą stawki. Drużyna z Kwilcza zajmuje solidne, szóste miejsce na czternaście zespołów.

Warta Sieraków (B klasa)

Warta Sieraków grała mecz wyjazdowy z Gromem Binino. Warta ostatnio jest na fali wznoszącej, śrubując serie czterech zwycięstw z rzędu. Grom Binino natomiast raz wygrywa, raz przegrywa, lecz na swoim terenie jest niezwykle groźny.
Kibice zgromadzeni, którzy liczyli na grad goli w meczu, musieli być zawiedzeni. Oby dwie ekipy zdołały zdobyć po jednej bramce. W pierwszej połowie Dominik Szukała pokonał Łukasza Spaetha, lecz w drugiej to Warta wyrównała za sprawą Eryka Szczecińskiego. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Warta II Międzychód (B klasa)

Podopieczni Patryka Dacha jako jedyni w grupie nie przegrali jeszcze żadnego spotkania. Na przeciw rezerwom stanął Orzeł Pęckowo, jeden z pretendentów do awansu do klasy A.
Warta od razu zdominowała przeciwnika. 0:5- tak brzmiał wynik do końca pierwszej połowy. Hattricka zdobył Daniel Gursz, a po trafieniu dołożyli Patryk Kozubowski i Alex Gaweł. Młodzi warciarze drugą połowę kontrolowali grę, lecz meczu nie ukończyli z czystym kontem. Szymon Jokiel został pokonany przez Pawła Różańskiego.
Po tej kolejce, Warta II Międzychód powiększyła przewagę do czterech punktów nad Orłem Słopanowo, który wrócił po falstarcie na właściwe tory.

Płomień Chrzypsko Wielkie (B klasa)

Płomień rozgrywał swoje spotkanie w Zofiowie z Sokołem Gębice. Przed meczem można było stwierdzić, że to będzie równy mecz obu ekip. Jednak to Płomień wszedł kapitalnie w mecz. Najpierw już w 3 minucie Łukasz Musiał otworzył wynik spotkania, a później trafiali Jan Obrocki i Kacper Sawala. Do przerwy 0:3.
W drugiej połowie goście nie zwolnili tempa i ponownie zaaplikowali gospodarzom trzy gole. Trafiali ponownie Musiał i Obrocki oraz Andrzej Sześciła. Świetny mecz ekipy z Chrzypska i oby tak dalej! Sokół Gębice 0:6 Płomień Chrzypsko Wielkie.

W grupie drugiej klasy B na prowadzeniu Warta II Międzychód, ze zgromadzonymi 22 punktami. Na piątym miejscu plasuje się Warta Sieraków, a na ósme miejsce wskoczył Płomień Chrzypsko Wielkie. Za tydzień równie ważne mecze dla układu tabeli.

Orzeł Łowyń (B klasa)

Orzeł podejmował u siebie Orły Komorniki. Drużynę, która wygrała jeden mecz na siedem możliwych (1:0 z Arką Kiekrz)
Drużyna z Łowynia na swoim boisku czuje się wyśmienicie, gdzie przegrali tylko jeden mecz- i to 0:1 z LKSem Baborówko.
Pierwsza połowa to fantastyczna współpraca na linii Gieremek- Furmanek. Ten pierwszy przez 45 minut zdobył cztery bramki, a drugi asystował przy połowie z nich. Orzeł w pierwszej połowie ostatecznie trafił pięć razy, a dorobek bramkowy powiększył Przemysław Ceglarz. Orły Komorniki w pierwszej odsłonie potrafili odpowiedzieć tylko jedną bramką. W drugiej odsłonie w drużynie gospodarzy gra się rozluźniła, lecz goście zdołali zdobyć gola numer dwa. Wynik spotkania to 5:2 dla łowynian i Orzeł powoli nadrabia stracone punkty.
Podopieczni trenera Hajdamowicza są na ósmym miejscu, z dorobkiem 11 punktów. Na prowadzeniu KS Gaj Wielki, który ma ambicje powrócić na poziom a-klasowy. Na drugim miejscu AP OSiR Lwówek.