Piłka nożna. Remis Warty z Iskrą nie wystarczył, przełamanie Rzemieślnika. Ostatnia seria gier drużyn z B klasy w rundzie jesiennej.

Warta II Międzychód pewnie wygrywa z Sokołem Gębice i zostaje mistrzem jesieni w grupie 2 klasy B (6.11.2022r.) Adrian Wieczorek
Rozgrywki piłkarskie rozkręcają się na dobre. W IV lidze i w A klasie można typować pierwszych faworytów do awansu i spadku. Rozgrywki jesienią zakończyły drużyny z najniższej klasy rozgrywkowej. Poniżej podsumowanie:

Warta Międzychód 2:2 Iskra Szydłowo (IV liga)

Warta podejmowała u siebie Iskrę Szydłowo. Iskra na ten moment jest na fali wznoszącej, notując serię pięciu meczy bez porażki. Warta natomiast musi łapać punkty, by opuścić strefę spadkową.
Pierwsza połowa była pod dyktando drużyny gości. Iskra schodziła z jednobramkowym prowadzeniem po trafieniu Górnego. Po przerwie stan meczu wyrównał Patryk Bierka. Po godzinie gry goście ponownie na prowadzeniu po golu Mikołajczaka. Warta za wszelką cenę chciała uratować korzystny wynik i ta sztuka udała się w 86 minucie. Gola na 2:2 zdobył Jabłoński i kolejne oczko trafiło do puli punktowej międzychodzkiej Warty. Niestety, ostatni Huragan Pobiedziska wygrał swój mecz 4:1 i ostatecznie zepchnął Wartę na ostatnią lokatę. Przed drużyną prowadzoną przez trenera Adacha trzy mecze, w których będzie wiadomo, gdzie Warta spędzi przerwę zimową. Najpierw ciężka przeprawa we Wągrowcu.

Przemysław II Poznań 2:4 Rzemieślnik Kwilcz (A klasa)

Bardzo dobre spotkanie rozegrał Rzemieślnik Kwilcz w Poznaniu. W pierwszej połowie, obie drużyny trafiły po jednym razie. Gola dla Rzemieślnika zdobył Jakub Tomkowiak. W drugiej połowie to gospodarze pierwsi wyszli na prowadzenie, ale Dawid Kawczyński po chwili zdobył bramkę na 2:2. Bramkę na 3:2 Rzemieślnik zdobył po błędzie bramkarza drużyny przeciwnej. Kropkę nad "i" postawił Piotr Fischer, który golem z dystansu ustalił wynik spotkania.
Podopieczni trenera Sobótki awansowali na trzecie miejsce, a przed nimi mecz z bardzo niewygodnym przeciwnikiem, jakim są Orły Pniewy. Rundę jesienną zakończą meczem w Objezierzu.

Płomień Chrzypsko Wielkie 0:10 Grom Binino (klasa B)

Do Chrzypska przyjechała drużyna Gromu Binino, który gra "w kratke" w tym sezonie. Był to bardzo słaby mecz w wykonaniu Płomienia Chrzypsko Wielkie. Wynik dwucyfrowy niestety mówi sam za siebie. Płomień stracił 43 bramki w rundzie jesiennej i jest to najgorszy wynik w całej stawce grupy 2.

Warta Sieraków 2:0 Nałęcz Ostroróg (klasa B)

Warta Sieraków się nie zatrzymuje! Kolejne zwycięstwo, tym razem z jednym z pretendentów do awansu, Nałęczem Ostroróg. Wynik mógł otworzyć się w 7 minucie, lecz strzał z rzutu karnego Quiroza obronił Michał Dąbrowski. Co się nie udało na początku meczu, udało się przed przerwą. Matias Quiroz dwukrotnie pokonał bramkarza Nałęczy i to sierakowianie schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie wynik mógł być wyższy, lecz gospodarze nie potrafili wykorzystać sytuacji bramkowych. Ostatecznie Warta wygrywa 2:0 i nadal liczy się w walce o awans do klasy A.

Warta II Międzychód 5:0 Sokół Gębice (klasa B)

Mecz lidera z siódmą drużyną grupy drugiej klasy B. Dla rezerw Warty miała to być formalność- i tak to właśnie było. Wynik spotkania otworzył Michał Kępski mocnym strzałem zza pola karnego. Po chwili gola na 2:0 i 3:0 zdobył Alex Gaweł i przy takim rezultacie obie drużyny schodziły na przerwę. W drugiej połowie przełamał się Mariusz Dziurleja i tak jak Gaweł, również skończył mecz z dwoma trafieniami.
Warta II Międzychód mistrzem jesieni bez porażki i tylko z jednym, remisowym wynikiem. Drugi jest Orzeł Słopanowo, a na trzecim miejscu Warta Sieraków. Osiem punktów straty do czołówki ma czwarty Grom Binino. Płomień Chrzypsko Wielkie plasuje się na 11 miejscu.
Warto zaznaczyć, że Argentyńczyk Matias Quiroz prowadzi w tabeli strzelców w grupie drugiej.

Huragan Podrzewie 4:0 Orzeł Łowyń (klasa B)

Orzeł Łowyń ostatni mecz jesieni rozgrywał w Podrzewiu. Huragan, po mocnym wejściu od początku sezonu i sensacyjnym prowadzeniu w lidze, po meczu z Sękowem wpadł w dołek i przegrywał spotkania nawet po 7:0. Orzeł natomiast urywał punkty drużynom z czołówki, a tym ze środka i dołu tabeli toczył zacięte boje. Ostatecznie Huragan przełamał się i wygrał spotkanie 4:0, a Orzeł niestety wrócił do Łowynia bez punktów.
Orzeł Łowyń rundę jesienną zakończył dopiero na dziewiątym miejscu. W szeregach Orła nadal bryluje Maciej Gieremek, który z 14 golami prowadzi w tabeli strzelców grupy piątej. Na prowadzeniu KS Gaj Wielki, lecz plasujący się za nim AP OSiR Lwówek ma mecz zaległy z Orłami Plewiska i to drużyna z Lwówka może zostać mistrzem jesieni.

Pożarowo 2008 4:2 Sokół Gorzyń (Liga Nadwarciańska)

Rozgrywki jesienią zakończyła również Wroniecka Liga Nadwarciańska. Przez dziewięć kolejek Sokół Gorzyń nie wygrał jeszcze ani razu. Tym razem ulegli drużynie Pożarowo 2008 4:2. Przed Sokołem ostatnie spotkanie, tym razem w Gorzyniu z Błękitnymi Zamość.