Piłka nożna. Remis Warty z Victorią, wygrana Rzemieślnika w doliczonym czasie, z B klasy tylko Płomień bez punktów. Podsumowanie weekendu.

Za nami kolejny fascynujący weekend na boiskach piłkarskich. Czwartoligowa Warta Międzychód zdobyła punkt u siebie, a reszta drużyn zgarniała pełną pulę poza Płomieniem Chrzypsko Wielkie, który nieznacznie przegrał swój mecz. Zapraszamy do podsumowania.

Warta Międzychód

Podopieczni Arkadiusza Adacha podejmowali u siebie Victorie Września. Warta ostatnie dwa mecze przegrywała dość wysoko, natomiast Victoria dwukrotnie remisowała (1:1 z Huraganem Pobiedziska, 0:0 z Polonią Leszno).
Lepiej w mecz weszli goście. Już w szóstej minucie Danylo Demianienko otworzył wynik spotkania. Kwadrans później było już 0:2, a autorem gola był Maciej Szczublewski. Warta nie zagrażała jakoś szczególnie w pierwszej połowie, lecz udąło się zdobyć gola do szatni. W drugiej doliczonej minucie, na 1:2 trafił Wojciech Klimko.
W drugiej połowie to Warta zaatakowała, czego wynikiem było doprowadzenie do remisu. Autorem gola był ponownie Klimko. Niestety, chwilę później Groszkowski świetnie uderzył z rzutu wolnego, nie dając szansy bramkarzowi na skuteczną interwencje. Dziesięć minut później świetnie w polu karnym odnalazł się Patryk Bierka i było już 3:3. Gra mocno się zaostrzyła, czego wynikiem były dwucyfrowa ilość żółtych kartek i dwie czerwone. Ostatecznie doszło do podziału punktów w Międzychodzie. Warta musi zacząć punktować, ponieważ ma trzy punkty straty do strefy bezpiecznej od spadku.

Rzemieślnik Kwilcz

Rzemieślnik podejmował u siebie czerwoną latarnie w grupie trzeciej, drużynę Poznań FC. W poprzednim sezonie, rywal kwilczan dwukrotnie wychodził zwycięsko z bezpośrednich pojedynków, lecz w tym sezonie to są zupełnie dwie różne ekipy.
Mecz rozpoczął się nie po myśli trenera Ryszarda Sobótki. Wynik spotkania na 0:1 otworzył w piątej minucie Ireneusz Woźniak, po błędzie defensywy. Jeszcze w pierwszej połowie do wyrównania doprowadził Artur Maligłówka. W drugiej części meczu ponownie goście mieli szanse wyjść na prowadzenie, lecz nie wykorzystują rzutu karnego podyktowanego przez sędziego Garcona. W doliczonym czasie gry tym razem arbiter dyktuje "wapno" dla gospodarzy, który pewnie wykorzystuje Jakub Tomkowiak. Rzemieślnik wygrywa 2:1 i jest nadal niepokonany na swoim terenie.

Warta II Międzychód

Ależ ten drugi zespół Warty bryluje w lidze. Młodzi piłkarze z Międzychodu pewnie przodują w tabeli grupy drugiej, jeszcze nie przegrywając ani jednego spotkania. Mimo kilku osłabień kadrowych, drużynę zasilili juniorzy Warty Międzychód. Rywalem podopiecznych Patryka Dacha były rezerwy Noteci Rosko.
Do pierwszej połowy było już 3:0. Bramki zdobyli Wiktor Kramer i dwukrotnie Daniel Gursz, który już ma na koncie 7 goli w lidze plus jedno trafienie na boiskach czwartej ligi!
Druga połowa to wciąż dominacja Warty i kolejne trzy gole autorstwa Macieja Dyla, Mariusza Dziurleji oraz Dominika Fulczyka. Rezerwy z Roska zdołali odpowiedzieć bramką na otarcie łez pod koniec spotkania.
Kolejna wysoka wygrana, tym razem 6:1!

Płomień Chrzypsko Wielkie

Płomień podejmował u siebie Victorie Miały, która nadal czeka na upragnione zwycięstwo. Płomień natomiast ostatnio z wysoką wygraną z Sokołem Gębice, szedł po kolejne trzy punkty. Mecz wyrównany, lecz obie ekipy nie potrafiły sfinalizować akcji golem. Pod koniec pierwszej połowy rzut karny dla gości wykorzystał były zawodnik Warty Międzychód, Marcin Pujanek i był to jedyny gol w tym spotkaniu. Victoria wygrywa swój pierwszy mecz w sezonie, a Płomień musi mentalnie przygotować się na mecz z Sokołem Drawsko.

Warta Sieraków

Warta rozgrywała bardzo ważny mecz w kontekście układu tabeli. Rywalem był Orzeł Pęckowo, który liczy na szybki powrót na A klasowe boiska.
Od początku meczu dominowali gospodarze, którzy szturmowali bramkę drużyny z Pęckowa. Wynik meczu otworzył w dziesiątej minucie najlepszy strzelec Warty, Matias Quiroz. Dwadzieścia minut później dołożył on drugie trafienie z rzutu karnego. Tuż przed przerwą, gola na 3:0 zdobył wypożyczony z Sokoła Pniewy Jędrzej Starzak. Po przerwie, Starzak tak jak Quiroz dorzuca drugiego gola w tym meczu i Warta prowadzi już od 50 minuty 4:0. Z biegiem czasu gra się rozluźniła, przez co padł gol dla gości. Ostatecznie to podopieczni Mariusza Ratajczaka wychodzą zwycięsko z pojedynku, gromadząc szesnaście punktów w sześciu meczach.
W tabeli wciąż liderem Warta II Międzychód. Drugie miejscie i cztery punkty straty ma Orzeł Słopanowo. Na trzecie miejsce wskoczyła Warta Sieraków. Z ósmego, na dziewiąte miejsce spadł Płomień Chrzypsko Wielkie.

Orzeł Łowyń

Orzeł grał na wyjeździe z wiceliderem, spadkowiczem z klasy A- KS Sękowo. Gospodarze w zeszłym tygodniu przegrali pierwszy raz w sezonie z liderem z Gaju Wielkiego. Orzeł natomiast ostatnio wygrał z Komornikami.
Zgromadzeni kibice nie spodziewali się takiego obrotu spraw. W piątej minucie, lider strzelców Maciej Gieremek otworzył wynik na 0:1. Goście ruszyli za ciosem i jeszcze w pierwszej odsłonie zdobyli dwa gole, a autorem ich był Maciej Lorenc. Do przerwy Orzeł sensacyjnie wygrywał 0:3. Druga połowa nie przyniosła bramek, a Orzeł odprawia kolejnego faworyta do awansu (wcześniej urwał punkty OSiRowi Lwówek)
W tabeli bez zmian- prowadzi KS Gaj Wielki, który uległ niespodziewanie w Plewiskach. Orzeł wskoczył na siódme miejsce, lecz strata do trzeciego miejsca to zaledwie trzy punkty.