Piłka nożna. Ruszyły niższe ligi. Bez punktów w Lesznie, wygrana Rzemieślnika, rezerwy Warty lepsze w derbach powiatu

Adrian Wieczorek
Warta II Międzychód górą w meczu z Wartą Sieraków (28.08.2022r.)
Warta II Międzychód górą w meczu z Wartą Sieraków (28.08.2022r.) P.
Już wszystkie drużyny z naszego powiatu, grają w meczach o stawkę. Jak poradziły sobie zespoły z powiatu międzychodzkiego? Szczegóły w rozwinięciu:

Warta Międzychód (IV liga)

Warta Międzychód wybrała się na mecz z Polonią 1912 Leszno, która powróciła na czwartoligowy poziom. Jak do tej pory, Polonia miała na swoim koncie tylko dwa punkty po dwóch remisach, natomiast Warta nie wygrała jeszcze ani razu. W 22 minucie to goście pierwsi poważnie zagrozili, lecz piłka wylądowała na słupku. Polonia od razu próbowała się zrewanżować i po akcji Raszewskiego na 1:0 trafił Płocharczyk. W 37 minucie mogło być 2:0, lecz sędzia boczny uniósł chorągiewkę sygnalizując spalonego. Sześćdziesiąt sekund później, Płocharczyk dośrodkował, a niefortunnie interweniujący obrońca naszej drużyny skierował piłkę do własnej bramki. Do przerwy 2:0.

W drugiej połowie zarówno jedna, jak i druga strona dochodziła do sytuacji bramkowych. Dopiero w 73 minucie na 3:0 podwyższył Harendarz. W końcu w 76 minucie w ogromnym zamieszaniu podbramkowym pierwszą bramkę w meczu dla Warty zdobył Mateusz Szeląg. W ostatnie dziesięć minut, na 4:1 podwyższył Piwoński. Gola na otarcie łez trafił jeszcze Patryk Smolarek, lecz piąta porażka z rzędu stała się faktem.

Rzemieślnik Kwilcz (klasa A)

Rzemieślnik Kwilcz rozgrywał pierwszy mecz u siebie, a rywalem był SSG Kamieniec. Drużyna, której trenerem jest Ryszard Sobótka, przeszła gruntowną przebudowę. Efekty było widać na boisku i przy końcowym wyniku. Rzemieślnik już w pierwszej kolejce zainkasował trzy punkty, choć w 55 minucie przegrywał. Szalę zwycięstwa na korzyść kwilczan przechylili w 70 minucie Dawid Kawczyński i pod koniec regulaminowego czasu gry, Paweł Michalak.

Płomień Chrzypsko Wielkie (klasa B)

Płomień Chrzypsko Wielkie jako pierwszy zainaugurował rozgrywki w poznańskiej klasie B grupie drugiej. Podopieczni Jakuba Kaczmarka podejmowali na wyjeździe spadkowicza z klasy A, Orzeł Pęckowo. Mecz odbywał się do jednej bramki, niestety na niekorzyść zawodników Płomienia. Orzeł wygrał 8:1, a połowę z nich zdobył Bartosz Andrzejak. Jedyną bramkę dla Płomienia zdobył pozyskany w tym sezonie Mikołaj Sarna.

Orzeł Łowyń (klasa B)

Jedyny przedstawiciel z grupy piątej podejmował u siebie reaktywowany klub LKS Baborówko. Przed meczem zawodnik Orła, Maciej Gieremek został uhonorowany statuetką najlepszego strzelca poprzedniego sezonu przez Mieczysława i Arkadiusza Frąków, prezesa i kierownika klubu. Orzeł Łowyń niestety inauguracje sezonu nie zaliczy do udanych. Przegrał 0:1, a jedyną bramkę zdobył Janicki.

Sokół Gorzyń (Liga Nadwarciańska)

Swój pierwszy mecz w ramach Wronieckiej Ligi Nadwarciańskiej rozegrał Sokół Gorzyń. Niestety uległ on u siebie ze Śródmieściem Wronki 0:6. Po dwie bramki zdobyli Niszczak i Borowiak, a po jednym trafieniu dołożyli Woźny i Remisz.

Warta II Międzychód vs Warta Sieraków (klasa B)

Na koniec derby w pierwszej kolejce grupy drugiej, czyli mecz rezerw Warty Międzychód z Wartą Sieraków. Stadion Miejski w Międzychodzie zebrał dość sporo kibiców, którzy już na samym początku byli świadkami sąsiedzkiej rywalizacji.
Lepiej w mecz weszli goście. Okazje na otworzenie wyniku miał m.in. Szopny oraz Fabiański. Gospodarze również próbowali, lecz piłka nie mogła znaleźć drogi do bramki. Na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 45 minuty. Mocne dośrodkowanie wykorzystał Paweł Kuster, który strzałem głową skierował piłkę do bramki. W drugiej połowie Warta Sieraków próbowała atakować, coraz bardziej opadając z sił, co wykorzystywały rezerwy. Wynik na 2:0 podwyższył Mariusz Dziurleja, który wykorzystał zawahanie bramkarza gości. Chwilę później było 3:0, gdzie kolejnego gola sprezentowała defensywa Warty. Ponownie trafił Kuster. Gol na 4:0 wpadł bardzo niefortunnie, a autorem trafienia był Konrad Dach. Warta II Międzychód dość pewnie wygrywa spotkanie, lecz gra miejscami była bardzo wyrównana.

Za tydzień kolejna szansa dla międzychodzkiej Warty o pierwsze punkty w czwartej lidze. Na przeciw podopiecznym trenera Adacha stanie Kotwica Kórnik, która na ostatniej prostej przegrała awans do III ligi. Początek meczu w sobotę o 16:00 w Kórniku.
Pierwszy mecz na wyjeździe czeka Rzemieślnika Kwilcz. Pojadą do Sielinka, by zmierzyć się z miejscowym Ogrolem. Pierwszy gwizdek w niedzielę o 11:00.
Orzeł Łowyń natomiast rozegra mecz na wyjeździe z dobrze znaną drużyną z Gaju Wielkiego. Mecz odbędzie się w sobotę.
Tymczasem w grupie drugiej klasy B, dojdzie do ciekawych starć. W Słopanowie zagra drużyna rezerw Warty Międzychód, do dalekiego Zofiowa wybierze się Warta Sieraków, gdzie rozegra mecz z Sokołem Gębice, a Płomień Chrzypsko Wielkie podejmie u siebie rezerwy Noteci Rosko.