Piłka nożna. Rzemieślnik prawie utrzymany w klasie A. Remis w Łowyniu i Międzychodzie. Podsumowanie i zapowiedź ostatniej kolejki

Adrian Wieczorek
Już w sobotę czeka na nas mecz derbowy: Warta Sieraków kontra Orzeł Łowyń!
Już w sobotę czeka na nas mecz derbowy: Warta Sieraków kontra Orzeł Łowyń! Adrian Wieczorek
W przedostatniej kolejce poznaliśmy w niektórych grupach potencjalnych beniaminków i spadkowiczów. A jak poradziły sobie nasze zespoły?

Rzemieślnik Kwilcz (klasa A)

Dla podopiecznych Pawła Zielińskiego mecz z Rokitą Rokietnica był zaledwie sprawdzianem, przed egzaminem o utrzymanie w klasie A. Drużyna z Rokietnicy już zapewniła sobie utrzymanie w poprzedniej kolejce, także nie było presji ze strony gości. Piłkarze Rzemieślnika swoją ambicją i determinacją, szturmując bramkę golkipera gości, długo nie mogli zdobyć chociażby gole na wagę trzech punktów. Dopiero Tomasz Wódkiewicz w drugiej odsłonie otworzył wynik spotkania i była to jedyna bramka w meczu. Trzy punkty zostały w Kwilczu, mimo, że wynik powinien być większy, Rzemieślnik postawił pierwszy, duży krok w kontekście utrzymania. Prawdziwy egzamin będzie za tydzień w meczu z GKS Golęczewo. Najprawdopodobniej z ligą pożegna się KS Sękowo prowadzone przez Piotra Brzóskę, dla którego będzie to... drugi spadek pod rząd z klasy A. Poprzednio tej sztuki dokonał z Wartą Sieraków.

Płomień Chrzypsko Wielkie (klasa B)

W Boże Ciało Płomień rozgrywał zaległe spotkanie z Dębem Bolewice. Mecz zakończył się podziałem punktów, a obie drużyny trafiały po jednym razie. Dla drużyny z naszego powiatu bramkę zdobył Paweł Musiał. W weekend Płomień dopisał sobie trzy punkty, z racji wycofania się jednego z zespołów.

Warta Sieraków (klasa B)

Warta Sieraków swoje spotkanie rozegra w środę. Podopiecznym trenera Mariusza Ratajczaka szykuje się daleki wyjazd do Słopanowa. Początek spotkania o godzinie 18:30.

Orzeł Łowyń (klasa B)

Podopieczni trenera Sławomira Hajdamowicza podejmowali u siebie Grom Binino. Grom ostatnio pierwszy raz przegrał na własnym terenie ze świeżo upieczonym mistrzem grupy trzeciej, z Orłami Pniewy. Warunki były arcytrudne- temperatura sięgała aż do 38 stopni Celsjusza, a lejący żar z nieba zdecydowanie nie był zwolennikiem zawodników, którzy musieli rozgrywać mecz o tej porze.

Mimo pogody, mecz przepływał w szybkim tempie. Wynik już w szóstej minucie otworzył Marcin Piasek i to faworyzowany w tym spotkaniu Grom pierwszy otworzył wynik spotkania. Po pół godzinie gry Orzeł wyrównał za sprawą najlepszego strzelca ligi, Macieja Gieremka. Obie ekipy schodziły do szatni z jednobramkową zdobyczą. W drugiej połowie gra była wyrównana, a w końcówce meczu dużo nie brakło, a trzy punkty zostały by w Łowyniu. Ostatecznie obie drużyny podzieliły sie punktami, a dla Orła Łowyń to dopiero pierwszy remis w sezonie.

Warta II Międzychód (klasa B)

Hit kolejki odbył się na stadionie w Międzychodzie. Rezerwy Warty podejmowały u siebie świeżo upieczonego mistrza ligi, Orły Pniewy. Warta, która już praktycznie przestała się liczyć o awans, grała o jak najwyższą lokatę na koniec sezonu. Wynik spotkania dopiero otworzył się tuż przed przerwą. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Patryk Kozubowski. W drugiej połowie Warta poszła za ciosem i prowadziła już 2:0. Wynik spotkania podwyższył Maksymilian Suterski. Mecz praktycznie przypominał ten, w którym to Warta Obrzycko grała na tym boisku. Ostatecznie mecz skończył się wynikiem 2:2, a decydująca bramka padła... w ostatniej doliczonej minucie gry. Niestety, niewykorzystane sytuacje zemściły się na podopiecznych Patryka Dacha.

Zapowiedź ostatniej kolejki

W grupie trzeciej w klasie A wszystko zaczyna się układać w logiczną całość. Mistrzem ligi zostały rezerwy Tarnovii Tarnowo Podgórne, a drugie miejsce przypadło Złotym Złotkowo. Nadal nie wiadomo, kto spadnie do klasy B. O utrzymanie walczą: Rzemieślnik Kwilcz, Czarni Kaźmierz, GKS Golęczewo, Orkan Objezierze oraz KS Sękowo. Najgorszy obraz zarysowuje się w Sękowie, ponieważ mają trzy punkty straty do miejsc 12-13. Według analizy Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, z grupy 3 spadają dwa zespoły. Najciekawiej zarysowuje się spotkanie Rzemieślnika Kwilcz z GKS Golęczewo, ponieważ najprawdopodobniej przegrany tej pary pożegna się z ósmym poziomem rozgrywkowym. Czarni Kaźmierz rozgrywają mecz z Poznań FC, Orkan Objezierze, który jest w przysłowiowym gazie, zagra mecz w Łopuchowie, a KS Sękowo rozegra mecz z wiceliderem ze Złotkowa. Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę, około godziny 18:00

W grupie trzeciej klasy B, poznaliśmy już dwie drużyny, które opuszczą najniższy poziom rozgrywkowy. Orły Pniewy i Warta Obrzycko zagrają od nowego sezonu w klasie A. Walka toczy się o miejsce trzecie, a na najlepszej drodze jest Warta II Międzychód. Co prawda czeka ich ciężki mecz w Bininie, ale w poprzednim spotkaniu to rezerwy Warty byli lepsi. Najciekawiej dla naszej społeczności zapowiada się mecz o siódme miejsce. W Sierakowie Warta rozegra mecz z Orłem Łowyń. W pierwszym meczu tych drużyn padł wynik 6:4 z korzyścią dla tych drugich. Mecz jest nie tyle walką o pełną stawkę punktową, ale też o pewien rodzaju prestiż. Warta też ma coś do udowodnienia po meczu w Łowyniu. Dodatkowo, w środę jeszcze czeka ich mecz w Słopanowie. Natomiast Płomień Chrzypsko Wielkie ma do rozegrania mecz z KS Gaj Wielki. Gospodarze liczą się jeszcze w walce o trzecie miejsce, natomiast Płomień jedzie sprawić miłą niespodziankę na koniec sezonu. Mecze klasy B przewidziane są na niedziele, na godzinę 12:00, natomiast derby w Sierakowie zapowiedziane są na sobotę na godzinę 16:00.