Piłka nożna. Sensacyjna wygrana Warty Międzychód z liderem we Wągrowcu! Wygrywa Rzemieślnik. Sokół Gorzyń z pierwszym punktem.

Rzemieślnik Kwilcz pokonuje Orły Pniewy 1:0 (12.11.2022r.)
Rzemieślnik Kwilcz pokonuje Orły Pniewy 1:0 (12.11.2022r.) facebook Rzemieślnik Kwilcz
Mimo, że część drużyn z powiatu międzychodzkiego zakończyło swoje rozgrywki, swoje mecze rozgrywa nadal czwartoligowa Warta Międzychód i a-klasowy Rzemieślnik Kwilcz. Kolejkę zaległą rozgrywał także Sokół Gorzyń. Jak sobie poradzili? Więcej w rozwinięciu.

Warta Międzychód sensacyjnie pokonuje lidera IV ligi- Nielbę Wągrowiec!

W sobotnie południe, zamykająca tabelę Warta Miedzychód rozgrywała spotkanie na wyjeździe z drużyną liderującą w czwartej lidze, Nielbą Wągrowiec. Nielba wystąpiła bez kilku podstawowych zawodników, a Warta również kadrowo nie wyglądała zbyt dobrze.
O dziwo, to od początku Warta przejmowała inicjatywę od rozpoczęcia spotkania. Ataki gości musiały w końcu przerodzić się w bramkę. W trzydziestej minucie, dośrodkowanie z bocznej strefy boiska trafiło do Mikołaja Stangela. To właśnie zawodnik Warty, a wychowanek Nielby Wągrowiec, strzałem głową pokonał Patryka Łagodzińskiego. Do przerwy wynik brzmiał 0:1 dla międzychodzkiej Warty.
W drugiej połowie goście wyszli mocno defensywnie, broniąc jednobramkową przewagę. Przed szturmem gospodarzy, albo obronną ręką wychodzili defensorzy Warty, albo świetnie dysponowany tego dnia Leo Przybylak. Ostatecznie udało się zachować czyste konto i wywieźć bardzo cenne trzy punkty z Wągrowca.
Po zwycięstwie z Nielbą, Warta opuściła ostatnie miejsce, lecz nadal widnieje w strefie zagrożonej spadkiem z czwartej ligi.
Przed drużyną z Międzychodu dwa bardzo ważne spotkania na własnym boisku. Najpierw mecz 19 listopada z Obrą Kościan, a tydzień później z SKP Słupca. Zapraszamy do kibicowania!

Rzemieślnik Kwilcz wygrywa bardzo ważne spotkanie z Orłami Pniewy!

Rzemieślnik podejmował u siebie beniaminka ligi, Orły Pniewy. Orły, którzy w przeszłości rywalizowali na boiskach czwartoligowych, po reaktywacji ponownie próbują wnosić się na wyższe szczeble rozgrywkowe. Zespół gości na ten moment boryka się z problemami kadrowymi. Natomiast gospodarze tego meczu, w porównaniu do poprzedniego sezonu, trzymają się w czołówce tabeli.
Pierwsza połowa była wyrównana, z małym wskazaniem dla gości. Zarówno jedna, jak i druga drużyna miała swoje akcje ofensywne. Jednak to Rzemieślnik otworzył wynik spotkania w 25 minucie. Dawid Kawczyński świetnie przymierzył z rzutu wolnego, wykorzystując błąd bramkarza gości. Do szatni kwilczanie schodzili z jednobramkową zaliczką.
Druga połowa nie była tak widowiskowa jak pierwsza, lecz również blisko zdobycia bramki był Rzemieślnik. Kawczyński miał szansę podwyższyć swój dorobek bramkowy, lecz piłka zatrzymała się na słupku. Pod koniec spotkania była jeszcze jedna, stuprocentowa sytuacja, po której piłka nie znalazła drogi do bramki. Ostatecznie trzy punkty zostały w Kwilczu, przy czym Rzemieślnik utrzymał trzecią lokatę w lidze! Za tydzień w sobotę, zespół trenera Sobótki czeka ostatnia potyczka ligowa w tej rundzie, a rywalem w Objezierzu będzie miejscowy Orkan. Czekamy na dobre wieści!

Sokół Gorzyń z pierwszym punktem we Wronieckiej Lidze Nadwarciańskiej!

Sokół Gorzyń podejmował u siebie Błękitnych Zamość, w ramach zaległej, dziewiątej kolejki Wronieckiej Ligi Nadwarciańskiej. Po porażce we Wronkach aż 11:0 (Sokół nie skompletował wyjściowej "jedenastki"), była szansa na rewanż na własnym boisku. Ku zaskoczeniu, Sokół zremisował to spotkanie 4:4, a po pierwszej połowie prowadził 2:1. Bramki dla Sokoła zdobył- Kevin Jokiel (trzy gole) i Patryk Orzeł.
Sokół zajmuje szóstą pozycje, ze zdobytym jednym punktem i bilansem bramkowym 12 strzelonych i 45 straconych goli. Mistrzem jesieni została Górka Wronki. Runda wiosenna Ligi Nadwarciańskiej ruszy najprawdopodobniej w kwietniu. W międzyczasie Stowarzyszenie Sportowe Sokół Gorzyń ma w planach organizacje turniejów piłkarskich na hali.