Piłka nożna. Twierdza Kwilcz niezdobyta, Warta II umacnia się na pozycji lidera, seria Warty Sieraków, porażka Płomienia i mecz emocji Orła.

Adrian Wieczorek
Warta Sieraków pokonuje u siebie Sokół Drawsko 5:2 (9.10.2022r.)
Warta Sieraków pokonuje u siebie Sokół Drawsko 5:2 (9.10.2022r.) Adrian Wieczorek
Kolejka pełna przewrotów akcji. Ambicją i determinacją nasze drużyny wywalczały jakże cenne punkty w ligowych rozgrywkach. W rozwinięciu relacje ze spotkań:

Rzemieślnik Kwilcz (A klasa)

Rzemieślnik powrócił na swoje boisko po fatalnej przeprawie w Kąsinowie, gdzie ulegli aż 5:0. Do Kwilcza przyjechał Okoń Sapowice, który pierwszy raz w historii nie gra na najniższym szczeblu rozgrywkowym, awansując w zeszłym sezonie z klasy B.
Lepiej w mecz weszli goście, którzy już w szóstej minucie wyszli na prowadzenie. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać, bo Jakub Tomkowiak w dziesiątej minucie doprowadził do wyrównania stanu meczu. Taki wynik utrzymał się do przerwy.
W drugiej połowie ponownie dobry start zaliczyli goście. Zawodnik Rzemieślnika, Łabecki, niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki. Mimo bramki samobójczej, zagrał bardzo dobre zawody.
Za remisem nie trzeba było długo czekać. Sędzia tego spotkania, Dorian Pospieszała, podyktował rzut karny dla gospodarzy. Skutecznie wykorzystał go Tomkowiak i było już 2:2. Rzemieślnik na tym nie poprzestał i Tomkowiak skompletował hattricka, ustalając wynik spotkania na 3:2. Twierdza Kwilcz nadal nie zdobyta i oby to tak zostało!
Na ten moment Kwilczanie w ścisłej czołówce na piątym miejscu. Za tydzień Rzemieślnik wybierze się na teren lidera. Mecz z Sokołem Duszniki w sobotę o 14:00

Płomień Chrzypsko Wielkie (klasa B)

Płomień rozgrywał mecz w Wieleniu z Tarzanami Wrzeszczyna. Tarzani jeszcze nie zdobyli ani jednego punktu. Aż do tego dnia...
Lepiej w mecz weszli Tarzani. W pierwszej połowie prowadzili już 2:0 po bramkach Jana Stefaniaka i Eryka Myszkowskiego. Od razu po przerwie Płomień złapał kontakt, a swoją pierwszą bramkę w sezonie zdobył Łukasz Musiał. W ostatni kwadrans gry Tarzani podwyższyli na 3:1 i taki wynik dowieźli do końca.

Warta II Międzychód (klasa B)

Warta podejmowała u siebię Grom Binino- drużynę, która u siebie jest ciężka do ogrania, za to na wyjazdach nie radzi sobie najlepiej. Rezerwy za to grali swój pierwszy mecz, jako lider grupy drugiej.
Pierwsza połowa zdecydowanie pod dyktando gospodarzy. Swojego dnia nie miał bramkarz gości, który prezentował bramki Warcie II. W pierwszej połowie trafił strzelec ostatnio premierowego gola w czwartej lidze, Daniel Gursz, Alex Gaweł i Alan Gałęzewski. Dla gości trafił Jeremiasz Kaczmarek. Warta od początku rotowała składem, co wyszło jej na dobre. Do 70 minuty prowadzili już 5:1, a trafił ponownie Gursz i Mariusz Dziurleja. Goście trochę późno zaczeli odrabiać, ale zmiejszyli rozmiar porażki do 5:3. Trafił Dominik Szukała i Szymon Piasek. Warta umacnia się na pierwszym miejscu.

Warta Sieraków (klasa B)

Podopieczni Mariusza Ratajczaka mierzyli się z ciężkim rywalem, jakim jest Sokół Drawsko. Świetny start zaliczyli gospodarze, bo już po dziesięciu minutach prowadzili już 2:0 po bramkach Matiasa Quiroza i Eryka Szczecińskiego. Goście z Drawska ocknęli się i do trzydziestej minuty wyrównali stan meczu. Jeszcze przed przerwą ponownie trafił Quiroz i Warta schodziła do szatni przy wyniku 3:2.
W drugiej połowie mecz głównie pod przewagą drużyny z Sierakowa, lecz Sokół również potrafił zagrozić bramce. W 55 minucie, kapitan Warty, Łukasz Szopny podwyższył na 4:2. Pod koniec spotkania kropkę nad "i" postawił Jędrzej Starzak i Warta wygrała swój kolejny mecz z rzędu. Warta Sieraków 5:2 Sokół Drawsko.

Dzieje się w grupie drugiej. Warto odnotować fakt, że w meczu Nałęcz Ostroróg - Orzeł Pęckowo, gospodarze prowadzili 5:0 do przerwy, by ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:5.
W tabeli Warta II odskoczyła na trzy punkty i swobodnie przoduje na czele. Na piątym miejscu Warta Sieraków, ze stratą punktu do drugiego miejsca. Płomień Chrzypsko Wielkie na dziewiątym miejscu.

Orzeł Łowyń (klasa B)

Podopieczni Sławomira Hajdamowicza tym razem rozgrywali mecz w Kiekrzu z tamtejszą Arką. Orzeł z reguły ciężko radził sobie na wyjazdach, co miało się potwierdzić w pierwszej połowie. Arka schodziła do szatni przy wyniku 3:0 i spodziewano się jednostronnego pojedynku. Drużyna z Łowynia wyszła odmieniona w drugiej połowie i zaczęła zdobywać bramki. Z wyniku 3:0 na 3:2 doprowadził Maciej Gieremek. Arka trafiła po chwili na 4:2, ale końcówka to był atak ekipy z Łowynia. Hattricka utrzelił Gieremek, a w ostatniej akcji meczu, gola na wagę remisu zdobył Piotr Duszny i jakże ważny punkt wrócił do Łowynia.
Orzeł Łowyń bytuje w drugiej cześci tabeli, na ósmym miejscu. Na prowadzeniu KS Gaj Wielki.
Maciej Gieremek wrócił na właściwe tory i lideruje z Marcinem Janickim (LKS Baborówko) w tabeli strzelców grupy piątej.

Sokół Gorzyń (Liga Nadwarciańska)

Sokół natomiast czeka na swoje pierwsze zwycięstwo i punkty w Lidze Nadwarciańskiej. W meczu rewanżowym rundy jesiennej przegrali ze Śródmieściem Wronki 4:0.