Piłka nożna w powiecie międzychodzkim. Wysokie wygrane dwóch drużyn Warty, porażki Płomienia i Orła

Warta Sieraków pewnie pokonała wynikiem 7:1 ostatnią drużynę w tabeli - Dąb Bolewice. Adrian Wieczorek
Piłkarska B-Klasa w powiecie międzychodzkim. Aż trzy spotkania odbywały się w sobotę o godzinie 15 i dwie nasze drużyny wyszły z nich zwycięsko. Tylko Orzeł jako jedyny rozgrywał swój mecz w niedzielę.

Wysoka wygrana rezerw Warty Międzychód

Warta II Międzychód urządziła sobie w Baborówku niezłą remontadę i pokonała debiutujące w tych rozgrywkach Wilki Śmiłowo 2:11. To już kolejny mecz z rzędu, gdzie rezerwy urządzają sobie pokaz strzelecki w meczu ligowym. W lidze wyróżniają się najlepszą ofensywą, zdobywając w 10 kolejkach 46 bramek.

Porażka drużyny z Chrzypska Wielkiego

Płomień Chrzypsko Wielkie przegrywa kolejny mecz z rzędu. Tym razem nie udało się wywieźć trzech punktów z Podrzewia. Tamtejszy Huragan pokonał Płomień 3:0. Od trzech kolejek zawodnicy z Chrzypska nie mogą pokonać bramkarzy rywali. Swoją strzelecką niemoc mogą przełamać już za tydzień w meczu z Gromem Zębowo.

Warta Sieraków wygrywa z czerwoną latarnią ligi

Warta Sieraków pewnie pokonuje wynikiem 7:1 ostatnią drużynę w tabeli - Dąb Bolewice. Strzelanie rozpoczął w 6 minucie Patryk Mitręga. Goście odpowiedzieli dziesięć minut później trafieniem Piotra Kaczmarka. Jednak w pierwszej części gry to gospodarze prowadzili, a bramkę na 2:1 zdobył Sebastian Bertrandt. W drugiej połowie to zawodnicy z Sierakowa trafiali do bramki. Bramki zdobywali kolejno: Karol Bartkowiak, Marcin Jenek, ponownie Bertrandt, Patryk Gapski i Dariusz Spaeth. Gol ostatniego strzelca Warty można uznać za wyjątkowej urody, gdzie „centrostrzałem” pokonał bramkarza z Bolewic.

Porażka Orła na własnym terenie

Orzeł Łowyń podejmował na własnym terenie Wartę Obrzycko. Mecz ten miał wyjątkową wagę, ponieważ stawką było szóste miejsce i redukowanie dystansu do czołówki tabeli. Pierwsi do głosu doszli goście, za sprawą Huberta Wachowiaka. Bramkę do szatni zdobył niezawodny w szeregach Orła - Maciej Gieremek. W drugiej połowie ponownie goście wyszli na prowadzenie za sprawą Mateusza Kubiaka i to zawodnicy z Obrzycka dowieźli wynik do końca.

W tabeli prowadzi KS Gaj Wielki. Najwyżej w tabeli jest Warta II Międzychód na miejscu czwartym, tuż za nią Warta Sieraków. Orzeł Łowyń jest sklasyfikowany na ósmym miejscu, a Płomień Chrzypsko Wielkie na pozycji dwunastej.

W sobotę odbędą się wyjazdowe spotkania Orła Łowyń i Warty Sieraków. Orzeł rozegra mecz w Słopanowie ze swoim imiennikiem o 14, a Warta pół godziny później ze swoją imienniczką z Obrzycka. Natomiast w niedzielę o 12 rezerwy Warty Międzychód podejmą u siebie lidera - KS Gaj Wielki, a dwie godziny później, w Chrzypsku, Płomień podejmie u siebie Grom Zębowo.

Warta Międzychód - jak zagrał IV-ligowiec?

W sobotę czwartoligowa Warta Międzychód i A-klasowy Rzemieślnika Kwilcz rozgrywali swoje mecze na obcym terenie. Te dwie ekipy wywiozły komplet punktów z ciężkich terenów.

Warta Międzychód w ramach 14 kolejki Artbud IV ligi wybrała się na mecz do Słupcy, by rozegrać mecz z tamtejszym Słupeckim Klubem Piłkarskim.

W pierwszej połowie mecz był wyrównany, z przewagą dla gospodarzy. Długo zawodnicy z Międzychodu dzielnie bronili bramki, aż do 45 minuty. Po faulu w polu karnym sędzia podyktował „jedenastkę” dla SKP. Bramkarza Warty pokonał Michał Lornecki i z wynikiem 1:0 zawodnicy schodzili do szatni.

W drugiej połowie to Międzychodzianie przejmowali inicjatywę i zepchnęli zawodników ze Słupcy do defensywy. Gospodarze również dzielnie stawiali opór, aż do 75 minuty. Wynik spotkania wyrównał Paweł Jankowski. Przed upływem regulaminowego czasu gry, drugi raz na listę strzelców wpisał się Jankowski i podopieczni Tomasza Leszczyńskiego wywożą cenne trzy punkty ze Słupcy.

Po wyjazdowym zwycięstwie Warta awansowała na 12. miejsce. Za tydzień do Międzychodu przyjedzie Victoria Ostrzeszów. Początek spotkania w sobotę o 13 na Stadionie Miejskim.

Rzemieślnik Kwilcz

A- klasowy Rzemieślnik Kwilcz podejmował sąsiadującego w tabeli Orkana Objezierze. „Pertek show”- takim nagłówkiem można określić to spotkanie. Rzemieślnik wywozi bardzo cenne trzy punkty z Objezierza wygrywając 0:4, a bramki strzelali - trzy Sławomir Pertek oraz jedną Norbert Pertek. Na uwagę zasługuje fakt, że zawodnicy z Kwilcza zachowali czyste konto w tym spotkaniu. Po zwycięstwie Rzemieślnik opuszcza ostatnią lokatę i wyrównuje się punktami z KS Sękowo. Za tydzień mecz na ul. Gumnej - w sobotę o 14 podejmą u siebie KS Łopuchowo, który niespodziewanie przegrał z Czarnymi Kaźmierz 1:2.