Piłka nożna. Warta Międzychód w wielkim stylu przełamuje złą passę, gromiąc u siebie Górnik Konin!

Warta Międzychód, po porażce z Victorią Września, powróciła na Stadion Miejski. Jej przeciwnikiem była czerwona latarnia Artbud IV ligi, Górnik Konin.

Podopieczni Arkadiusza Adacha nie mogą wygrać od ośmiu spotkań. Taka sytuacja nie wpływała korzystnie na atmosferę w szatni, więc mecz z Górnikiem Konin był wręcz idealną szansą, by ustabilizować pozycję w tabeli, oraz podbudować morale na dalsze spotkania.

Warta weszła w mecz znakomicie. Po piętnastu minutach wynik spotkania otworzył najlepszy strzelec w obecnym sezonie, Mateusz Wzięch. Chwilę później, na 2:0 trafił Denis Maćkowiak. Ten sam zawodnik zdobył gola do szatni i Warta schodziła z trzybramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie Warta nie składała broni i nadal atakowała bramkę Górnika Konin. Swoją premierową bramkę zdobył Wojciech Klimko w 61 minucie. Wejście smoka zaliczył Krzysztof Żybura, który po dwóch minutach od wejścia, wpisał się na listę strzelców. Międzychodzianie w 65 minucie prowadzili już 5:0 i faktem stawało się przełamanie- i to w wielkim stylu. Kropkę nad "i" postawił pod koniec spotkania Denis Maćkowiak, który skutecznie wykorzystał rzut karny.

Bardzo ważne zwycięstwo w kontekście utrzymania w IV lidze. Warta zrównała się punktowo z Olimpią Koło i odskoczyła od drużyny z Kępna na trzy punkty. Unia Swarzędz zwiększyła swoją przewagę w tabeli nad drugim Mieszkiem Gniezno. Za tydzień mecz wyjazdowy w Wągrowcu, gdzie na drużynę z Międzychodu będzie czekała plasująca się na pozycji trzeciej, Nielba. Na Stadion Miejski Warta powróci 3 maja, gdzie podejmie aktualnego wicelidera, Mieszko Gniezno.

Tabela po 26. kolejce Artbud IV ligi

(kolejno: mecze, punkty, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki strzelone:bramki stracone)
1. Unia Swarzędz 26 56 18 2 6 55:20
2. Mieszko Gniezno 26 52 16 4 6 59:37
3. Nielba Wągrowiec 26 51 15 6 5 47:27
4. Kotwica Kórnik 25 47 13 8 4 50:30
5. Huragan Pobiedziska 26 44 14 2 10 43:32
6. LKS Gołuchów 26 43 12 7 7 42:38
7. Victoria Września 26 41 12 5 9 38:51
8. Centra 1946 Ostrów Wlkp. 25 38 12 2 11 61:46