Piłka nożna. Wpadka Warty Międzychód, porażka Rzemieślnika w Rokietnicy

Adrian Wieczorek
Warta Międzychód niespodziewanie przegrywa z Koroną Piaski 1:2.
Warta Międzychód niespodziewanie przegrywa z Koroną Piaski 1:2. Warta Międzychód
Większość drużyn z powiatu międzychodzkiego rozgrywało swoje spotkania w niedzielę. Swoje mecze rozgrywała IV-ligowa Warta Międzychód oraz A-klasowy Rzemieślnik Kwilcz. Niestety, oba zespoły nie powiększyły dorobku punktowego.

Warta Międzychód przyjmowała do siebie Koronę Piaski z passą czterech zwycięstw z rzędu. Goście przyjechali w bardzo okrojonym składzie i z pozoru można było wywnioskować, że kolejne zwycięstwo drużyny z Międzychodu to formalność.

Jako pierwsi zaatakowali goście za sprawą Patryka Draszczyka. Były zawodnik m.in Błękitnych Wronki otworzył wynik spotkania w 11 minucie. Lecz goście z powiatu gostyńskiego na tym nie poprzestali. Wynik na 0:2 podwyższył przed końcem pierwszej połowy Kuba Nowak i kibice zebrani na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej byli świadkami małej sensacji.

Piłkarze Warty nie mogli przełamać się również w drugiej połowie. W 68 minucie defensor Korony Piaski skierował futbolówkę do własnej bramki i Warta złapała kontakt. Ostatecznie podopieczni Tomasza Leszczyńskiego przerywają passę zwycięstw, a trzy punkty pojechały z drużyną Korony.

Drużyna Warty ostatecznie spada na 10. pozycje, a przed nią jeszcze dwie kolejki. Za tydzień w sobotę rozegrają mecz w Kórniku z tamtejszą Kotwicą. Początek spotkania o godzinie 12:00

Rzemieślnik Kwilcz rozgrywał swój mecz w podpoznańskiej Rokietnicy z miejscową Rokitą. Przed meczem odbyła się wzruszająca okoliczność. Została przekazana koszulka mamie nieżyjącego już Mikołaja Kucharskiego - bramkarza Rokity, który zmarł 12 października.

Już w pierwszej minucie podopieczni Pawła Zielińskiego stracili bramkę. Długo nie czekając, Rzemieślnik szybko odpowiedział. W czwartej minucie do remisu doprowadził Jakub Tomkowiak. Do przerwy to goście z Kwilcza prowadzili, a swój dorobek bramkowy powiększył Tomkowiak w 20 minucie.

Jednakże Rokita nie złożyła broni. W drugiej połowie to właśnie gospodarze trafiali do bramki, a głównie za sprawą Dawida Golona. Były zawodnik m.in. Rożnovii Rożnowo, czy Świtu/LZS-u Piotrowo skompletował hat-tricka w drugiej odsłonie i to Rokita cieszyła się z pełnej puli punktowej.

GKS Rzemieślnik bez zmian plasuje się na przedostatniej, 13. pozycji z dorobkiem 7 punktów. W tabeli prowadzą rezerwy Tarnovii Tarnowo Podgórne.

Ostatnią kolejkę przed przerwą zimową podopieczni Pawła Zielińskiego zagrają w sobotę u siebie z GKS Golęczewo. Początek spotkania o godzinie 13:30.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0