Piłkarskie podsumowanie minionego weekendu. B-klasowe zespoły z pewnym kompletem zwycięstw na inaugurację rozgrywek.

Patryk Ratajczak
Zwycięstwo Warty Międzychód, porażka Rzemieślnika, zwycięstwa na inaugurację B-klasowych rozgrywek - tak w skrócie wyglądał miniony, piłkarski weekend w wykonaniu drużyn z naszego powiatu. Warta Międzychód

W ramach 5 kolejki IV-ligi Wielkopolskiej rundy jesiennej Warta Międzychód na własnym boisku zmierzyła się z Polonią Kępno. Wynik w 4’ minucie otworzył Maksymilian Szwak. W 16’ minucie Denis Maćkowiak podwyższył prowadzenie podopiecznych Tomasza Leszczyńskiego na 2:0. W 36’ minucie przyjezdnych udało się zdobyć pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Wynik natomiast wyrównali w 46’ minucie meczu. Mateusz Wzięch celnym uderzeniem pokonał bramkarza gości i w 61’ minucie ponownie wyprowadził Warciarzy na prowadzenie, które w 89’ minucie podwyższył ponownie Denis Maćkowiak. Goście jednak nie odpuszczali. W 93’ minucie meczu Karol Latusek zdobył bramkę dla przyjezdnych ustalając tym samym wynik spotkania na 4:3. Z bilansem 3-1-1 (zw-rem-por) Warta plasuje się na 6 miejscu w ligowej tabeli.
W minioną sobotę Rzemieślnik Kwilcz zainaugurował rozgrywki A-klasowe rundy jesiennej w grupie III. Tym razem zespół udał się do Poznania, gdzie zmierzył się z miejscowym FC. Do przerwy oba zespoły zdobyły po jednej bramce, na przerwę schodząc przy remisie. Po zmianie stron miejscowi wykorzystali okazje bramkowe, które zamienili na dwie bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla miejscowych.
Warta II Międzychód w ramach inauguracji rozgrywek B-klasy na własnym boisku zmierzyła się ze Spartą Brody. Goście rzadko zagrażali bramce rezerwom Warty, które zagrały dobre zawody. Sam mecz mógł się podobać, a miejscowi o klasę przewyższali na boisku wygrywając tym samym aż 7:0. Już w najbliższą środę zespół trenera Patryka Dacha zmierzy się w III-rundzie P.P strefy Poznańskiej ze Złotymi Złotkowo, a kolejny mecz ligowy rozegra w niedzielę 5.09 o 13:00 na wyjeździe w Chrzypsku Wielkim z miejscowym Płomieniem. Będą to pierwsze derby powiatu między tymi zespołami.

Warta Sieraków na własnym boisku zmierzyła się z Gromem Binino. Przez większość meczu gospodarze dominowali w tym zażartym boju, gdzie nie brakowało walki. Ostatecznie spotkanie to zakończyło się zasłużonym zwycięstwem miejscowych 3:2.
Orzeł Łowyń udał się do Podrzewia, gdzie zmierzył się z Huraganem. Ofensywnie dużo lepiej prezentowali się zawodnicy Orła, którzy mając w szeregach takich graczy jak Gieremek, Duszny czy powracający do gry Surówka mogą być trudnym rywalem dla wszystkich, oczywiście pod warunkiem dyspozycji meczowej. Spotkanie to zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Orła 1:3.