Po serii 6 zwycięstw nadszedł czas na pierwszą porażkę. Koszykarze BC Swiss Krono Żary wysoko przegrali z Sokołem Międzychód

Małgorzata Fudali Hakman
Nieudanie zakończył się powrót drugoligowej drużyny BC Swiss Krono na własne śmieci. Po serii 6 zwycięstw koszykarze z Żar przegrali z Sokołem Międzychód.

Po dwumiesięcznej przerwie żaranie znów zagrali we własnej hali. Mecz rozgrywany bez udziału kibiców, nie był udanym powrotem do Żarskiej Twierdzy.

Fragment meczu

Już w pierwszej kwarcie było widać, że goście postawili ekipie Łukasza Rubczyńskiego twarde warunki. Stanęli w obronie niczym mur berliński i żaranie mieli ogromne problemy, żeby sforsować gęste i wysokie zasieki pod koszem rywali. A niestety z dystansu rzadko trafiali. Pierwszą część wygrali tylko jednym punktem, co niewątpliwie było sygnałem dla wszystkich, że będzie to zacięty mecz do ostatniego gwiazdka. Niestety druga kwarta w wykonaniu miejscowych była, eufemistycznie mówiąc, słaba. Koszykarzom z Międzychodu wpadało wszystko, a gospodarzom prawie nic. Gdy dodać do tego fatalna grę w obronie i drżące ręce przy każdym rzucie, wynik wydawał się oczywisty. Druga kwartę Krono przegrało 20 punktami i potrzeba było cudu, żeby odrobić tak wysoką różnicę. Cud jednak się nie zdarzył. W drugiej połowie już bardziej wyrównanej, podopieczni Marcina Chodkiewicza spokojnie kontrolowali przebieg spotkania i tylko momentami dawali się ponieść emocjom, wdając się w niepotrzebne dyskusje z sędziami i zawodnikami BC Swiss Krono. Bracia Kalinowscy po obu stronach barykady także dolewali oliwy do ognia, ale wszystko na szczęście kończyło się na utarczkach słownych.

Trzecią kwartę wygrali 6 punktami żaranie, odrabiając w ten sposób dystans do Sokoła. Niestety w czwartej kwarcie ulegli rywalom jednym punktem, przegrywając w całym meczu 76:90.

Najlepszym zawodnikiem BC Swiss Krono okazał się Grzegorz Kukiełka, zdobywca 17 punktów, a w ekipie Sokoła Łukasz Ulchurski, który rzucił 24 oczka.

-Sokół bardzo dobrze odrobił pracę domową, wygrali zasłużenie dobrze bronili, a w ataku dzielili się piłką. Postawili twarde warunki, my po tym meczu bogatsi w doświadczenie czekamy na rewanż w Międzychodzie. Druga kwarta była fatalna w naszym wykonaniu, ale ogólnie od początku mecz nie układał się po naszej "myśli". Uśpieni bilansem 6-0 plus dobra gra Sokola i mamy pierwszą porażkę-skomentował Grzegorz Kukiełka, z BC Swiss Krono.

Bardzo zadowolony po spotkaniu był szkoleniowiec Sokoła Marcin Chodkiewicz:

-Mecz z podtekstami, najbardziej dla mnie i dla Jarka Kalinowskiego i dla chłopaków z Żar, bo my jesteśmy tutaj związani z regionem i Zielona Górą. Dla nas to były bardzo ważne ligowe punkty. Wiadomo Żary fantastycznie się prezentowały do dzisiejszego meczu.

Bilans 6:0 mówił sam za siebie. My ciągle walczymy o jak najwyższe miejsce w tabeli i mocno się zmobilizowaliśmy na to spotkanie. Tym bardziej, że reszta drużyny wiedziała, że mi i Jarkowi bardzo zależy, żeby tutaj wygrać. Udało nam się, choć to było ciężko i jesteśmy trochę poobijani, ale na pewno bardzo się cieszymy z tych dwóch punktów- powiedział Marcin Chodkiewicz, trener Sokoła.