Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Poradnia położniczo - ginekologiczna w Sierakowie od piątku 15 września działa w nowej lokalizacji

Krzysztof Sobkowski
Poradnia położniczo - ginekologiczna w Sierakowie od piątku działa w nowej lokalizacji - w Zespole Szkół przy ulicy Wronieckiej.
Poradnia położniczo - ginekologiczna w Sierakowie od piątku działa w nowej lokalizacji - w Zespole Szkół przy ulicy Wronieckiej. Starostwo Powiatowe w Międzychodzie
Poradnia położniczo - ginekologiczna w Sierakowie od piątku 15 września działa w nowej lokalizacji. Panie z gmin Chrzypsko Wielkie, Sieraków i Kwilcz będą teraz przyjmowane w gabinetach w Zespole Szkół przy ulicy Wronieckiej.

Poradnia położniczo - ginekologiczna w Sierakowie. Od ostatniego piątku 15 września w budynku Zespołu Szkół przy ulicy Wronieckiej w Sierakowie pracę rozpoczęła nowa poradnia położniczo - ginekologiczna działająca w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. To ważna wiadomość dla kobiet przede wszystkim z gmin Sieraków, Kwilcz oraz Chrzypsko Wielkie, które to najczęściej korzystają z usług poradni w Sierakowie.

- Godziny oraz dni pracy poradni są takie same jak do tej pory, kiedy poradnia działała jeszcze w poprzedniej lokalizacji, czyli w budynku dzierżawionym od Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Poznaniu - mówi Maciej Bak, dyrektor Szpitala Powiatowego w Międzychodzie.

Poradnia położniczo - ginekologiczna w Sierakowie. Budowę gabinetów specjalistycznych zlokalizowanych w Zespole Szkół w Sierakowie sfinansował Powiat Międzychodzki. Kosztowały ponad 627 tys. złotych.

- W wyremontowanych pomieszczeniach jest miejsce na funkcjonowanie poradni położniczo - ginekologicznej. Panie z terenu gmin Chrzypsko Wielkie, Kwilcz oraz Sieraków będą więc przyjmowane w zdecydowanie lepszych warunkach. Co ważne, poradnia nadal będzie prowadzona w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, który to kontrakt ma podpisany międzychodzki Szpital Powiatowy - mówi Julian Mazurek, starosta powiatu międzychodzkiego. - W tym miejscu przygotowaliśmy też miejsca dla pracowników Ratownictwa Medycznego (tak zwany punkt wyczekiwania przyp. red.), jeśli szpital odzyska świadczenie usług w zakresie ratownictwa medycznego. W Zespole Szkół są również przygotowane pomieszczenia, w których będą mogli pojawić się specjaliści z różnych dziedzin funkcjonujących bez kontraktu z NFZ, których szpital po prostu nie posiada - tłumaczy starosta.

Poradnia położniczo - ginekologiczna w Sierakowie. Maciej Bak, dyrektor lecznicy w Międzychodzie podkreśla, że warunki w Sierakowie w końcu są na miarę XXI wieku.

- Nowe miejsce spełnia wszystkie wymogi i standardy. Wybudowany został między innymi podjazd dla osób niepełnosprawnych. Na razie w Zespole Szkół, w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, będzie funkcjonowała poradnia położniczo - ginekologiczna. Będziemy myśleli także o rozszerzeniu oferty poradni specjalistycznych w ramach NFZ lub też wynajmowaniu powierzchni prywatnym specjalistom - podkreśla Maciej Bak.

Jeden prywatny gabinet specjalistyczny w Zespole Szkół w Sierakowie już działa. To poradnia ortopedyczna.

Sezon na grzyby

Źródło: NTL Radomsko Sp. z o.o.

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzychod.naszemiasto.pl Nasze Miasto