Porażka Warty Międzychód, Rzemieślnika Kwilcz i Płomienia Chrzypsko Wielkie. Zwycięstwa Warty Sieraków, Warty II Międzychód i Orła Łowyń

W powiatowych derbach B-Klasy Orzeł Łowyń pokonał Płomień Chrzypsko Wielkie 5:0 (17.10.2021). Adrian Wieczorek
Za nami kolejny weekend piłkarskich zmagań. Jak poradziły sobie nasze drużyny z powiatu w ligowych rozgrywkach?

Kolejna porażka Warty Międzychód

Warta Międzychód niestety nie może wygrać kolejnego spotkania. Tym razem w ramach 12 kolejki Artbud IV ligi grupy wielkopolskiej, ulegli Olimpii Koło 1:0, po bramce w 16 minucie Konrada Mechowskiego. Podopieczni Tomasza Leszczyńskiego w ostatnich sześciu spotkaniach zdobyli tylko jeden punkt i jeżeli Warta chce uniknąć spadku, musi zacząć punktować.

Na ten moment Warta plasuje się na 14. miejscu z dorobkiem 14 punktów i bilansem bramkowym: 25 bramek strzelonych, 24 stracone.

Następny mecz Warta zagra w sobotę 23 października na Stadionie Miejskim w Międzychodzie, gdzie będzie gościć Huragan Pobiedziska. Początek meczu o godzinie 14.

Rzemieślnik gorszy od zawodników z Owińsk

GKS Rzemieślnik Kwilcz uległ w Owińskach z miejscowymi Błękitnymi 4:2. Do 40 minuty to zawodnicy z Kwilcza prowadzili 1:2 po bramkach Jędrzeja Kowalczyka, który otworzył wynik spotkania już w drugiej minucie, oraz Jakuba Tomkowiaka. W 65 minucie za sprawą drugiej żółtej kartki, w konsekwencji czerwonej, boisko musiał opuścić drugi strzelec bramki gości. Przewagę liczebną wykorzystali Błękitni i wygrali ostatecznie 4:2.

Rzemieślnik plasuje się na przedostatniej, 13. pozycji z dorobkiem 4 punktów i stosunkiem bramek 10:30.

Następny mecz odbędzie się w Kwilczu. Na mecz przyjedzie drużyna Zielonych Gaj Mały, której piłkarze odprawili w ostatnim spotkaniu Czarnych Kaźmierz 9:0. Początek spotkania w sobotę o godzinie 15 na boisku przy ul. Gumnej.

Szalony mecz w Podrzewiu!

Rezerwy Warty Międzychód rozgrywały mecz z przedostatnim w tabeli Huraganem Podrzewie. Takiej liczby bramek i oporu gospodarzy nikt się nie spodziewał. Do pierwszej połowy wynik brzmiał 1:3 dla rezerw Warty za sprawą Marcina Czarneckiego, Dawida Leszczyńskiego oraz Mateusza Minge, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:6. W drugiej połowie dwukrotnie trafiał Alex Gaweł i Kacper Krzyżaniak. Co ciekawe, w 62. minucie gospodarze wyrównali wynik spotkania. Na brak goli kibice nie mogli więc narzekać.

Warta Sieraków pewnie ograła Spartę Brody

Podopieczni Mariusza Ratajczaka ograli u siebie Spartę Brody 5:1. Do pierwszej połowy wynik brzmiał 2:0 za sprawą najskuteczniejszego strzelca drużyny, jak i całej ligi, Sebastiana Bertrandta. Goście zdołali złapać kontakt w 55. minucie, jednak po pięciu minutach Bertrandt skompletował hat-tricka. Trzy minuty później wynik spotkania podwyższył Karol Bartkowiak. Warta kończyła mecz w „10” po czerwonej kartce Macieja Borowiaka. To nie przeszkodziło zawodnikom gospodarzy i zobaczyliśmy jeszcze jedną bramkę na ulicy Dworcowej za sprawą Patryka Nowaka.

Kolejne derby dla Orła Łowyń!

Mecz na ulicy Sportowej Łowyniu był kolejnym meczem derbowym, gdzie tym razem spotkały się drużyny Orła Łowyń i Płomienia Chrzypsko Wielkie. Z pojedynku zwycięsko wyszli gospodarze, którzy wygrali 5:0. W 13. minucie wynik spotkania otworzył Maciej Gieremek i taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. W drugiej połowie dwukrotnie trafiał Marcin Surówka, oraz swoje trafienia dołożyli rezerwowi - Dawid Górny i Patryk Wódkiewicz.
W tabeli PROTON klasy B grupy 3 bez zmian. W tabeli prowadzi KS Gaj Wielki z 22 punktami. Najwyżej z naszego powiatu plasuje się Warta II Międzychód - na 6 miejscu z 15 punktami i stosunkiem bramek 28:14. Tyle samo punktów mają Orzeł Łowyń i Warta Sieraków i plasują się odpowiednio na miejsca 7 i 8 miejscu. Płomień Chrzypsko Wielkie plasuje się na 10. miejscu z 6 punktami i stosunkiem bramek 7:24. Najskuteczniejszym strzelcem w lidze jest Sebastian Bertrandt z Warty Sieraków, którzy zwiększył swój dorobek bramkowy do 18 trafień.

Za tydzień wszystkie mecze drużyn B-klasowych odbędą się w niedziele. Najwcześniej swoje spotkanie rozegra Warta II, która podejmie u siebie o 12 drużynę Gromu Zębowo. Godzinę później w Bolewicach wybiegną piłkarze z Łowynia, natomiast o 14 derbowe spotkanie rozegrają zawodnicy Płomienia Chrzypsko Wielkie i Warty Sieraków.

Porażka Warty Międzychód, Rzemieślnika Kwilcz i Płomienia Ch...

Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie uczniów klas pierwszych na uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łowyniu (14.10.2021).

Łowyń. Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie uczniów klas pie...

IV Międzychodzki Turniej Sumo, czyli… prawie 30 uczestników na macie w sali gimnastycznej Ogrodu Jordanowskiego w Międzychodzie (28.09.2021).

Międzychód. IV Międzychodzki Turniej Sumo, czyli… prawie 30 ...

Stowarzyszenie Aktywny Międzychód zaprosiło mieszkańców do aktywności z pomaganiem. Tym razem dla Oli i Tymka (16.10.2021).

Międzychód. Stowarzyszenie Aktywny Międzychód zaprosiło mies...