Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat Międzychodzki. Matura 2022 w powiecie międzychodzkim. 186 maturzystów przystąpi 4 maja do egzaminów maturalnych

Krzysztof Sobkowski
Krzysztof Sobkowski
186 maturzystów przystąpi 4 maja do egzaminów maturalnych w powiecie międzychodzkim (zdjęcia ilustracyjne z 2020 roku).
186 maturzystów przystąpi 4 maja do egzaminów maturalnych w powiecie międzychodzkim (zdjęcia ilustracyjne z 2020 roku). Krzysztof Sobkowski
186 maturzystów przystąpi 4 maja do egzaminów maturalnych w powiecie międzychodzkim. Najwięcej, bo 101 osób, w Zespole Szkół Technicznych w Międzychodzie. 47 osób będzie zdawało maturę w Liceum Ogólnokształcącym w Międzychodzie, a 38 osób w Zespole Szkół w Sierakowie.

W środę 4 maja w całej Polsce rozpoczynają się egzaminy maturalne. W powiecie międzychodzkim w tym roku przystąpi do nich 186 osób. Najwięcej w Międzychodzie, gdzie funkcjonuje najwięcej szkół średnich. Tu do egzaminów maturalnych podejdzie 148 osób.

- 47 uczniów, czyli dwie klasy, maturę będzie zdawało w Liceum Ogólnokształcącym w Międzychodzie. 101 uczniów natomiast, czyli cztery klasy, w Zespole Szkół Technicznych w Międzychodzie – mówi Dariusz Nowak, dyrektor Powiatowego Centrum Usług Wspólnych w Starostwie Powiatowym w Międzychodzie.

W Sierakowie do egzaminów dojrzałości przystąpi 38 osób, uczniów – prowadzonego przez gminę Sieraków – Zespołu Szkół w Sierakowie.

Matura 2022 w powiecie międzychodzkim – harmonogram

W środę 4 maja maturzyści rozpoczną egzaminy o godziny 9 od egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Dzień później, w czwartek 5 maja, również o godzinie 9, czeka ich egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. W piątek 6 maja o godzinie 9 natomiast maturzyści zmierzą się z językiem angielskim na poziomie podstawowym.

Matury nie kończą się jednak na egzaminach podstawowych z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Uczniowie zobowiązani są do tego, by przystąpić przynajmniej do jednego egzaminu na poziomie rozszerzonym. Harmonogram Matur 2022 z poszczególnych przedmiotów ustaliła Centralna Komisja Egzaminacyjna: 4 maja godz. 14 – język łaciński i kultura antyczna; 5 maja godz. 14 – historia muzyki; 6 maja godz. 14 - język francuski, język niemiecki, język włoski, język rosyjski, język hiszpański (na poziomie podstawowym); 9 maja godz. 9 – język angielski (poziom rozszerzony i dwujęzyczny) a godz. 14 – filozofia; 10 maja godz. 9 – język polski (poziom rozszerzony) a godz. 14 – język francuski (poziom rozszerzony i dwujęzyczny); 11 maja godz. 9 – matematyka (poziom rozszerzony) a godz. 14 – język hiszpański (poziom rozszerzony i dwujęzyczny); 12 maja godz. 9 biologia a godz. 14 – język rosyjski (poziom rozszerzony i dwujęzyczny); 13 maja godz. 9 – wiedza o społeczeństwie a godz. 14 – język niemiecki (poziom rozszerzony i dwujęzyczny), 16 maja godz. 9 – chemia a godz. 14 – język włoski (poziom rozszerzony i dwujęzyczny); 17 maja godz. 9 – historia a godz. 14 – język mniejszości narodowych (poziom podstawowy); 18 maja godz. 9 – geografia a godz. 14 – język mniejszości narodowych; 19 maja godz. 9 – fizyka a godz. 14 – historia sztuki; 20 maja godz. 9 – informatyka a godz. 14 – język kaszubski, język łemkowski; 23 maja - egzaminy w języku obcym dla absolwentów szkół lub oddziałów dwujęzycznych.

Matura 2022 - jak wygląda egzamin dojrzałości?

Maturzysta, chcący otrzymać świadectwo dojrzałości, musi spełnić wymagania maturalne. Należy przede wszystkim przystąpić do trzech egzaminów obowiązkowych (język polski, matematyka, język obcy) i zdać te egzaminy uzyskując z każdego z nich minimum 30 proc. Musi też przystąpić do egzaminu z wybranego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej (w tym przypadku nie jest określony próg zaliczenia).

W 2022 roku matura ustna z języka polskiego i z języka obcego (podobnie jak w ubiegłym roku) nie jest obowiązkowa. Mogą jednak przystąpić do niej uczniowie, którzy w rekrutacji na uczelnię zagraniczną zobowiązani są do przedstawienia wyników matury ustnej. Dla tych osób egzamin przeprowadzany będzie w dniach od 18 do 20 maja.

Uczniowie, którzy z różnych względów nie będą mogli przystąpić do egzaminu dojrzałości w terminie głównym, mogą zrobić to później. Matury w terminie dodatkowym odbędą się od 1 do 15 czerwca, a egzaminy ustne przeprowadzane zostaną 14 i 15 czerwca.

Maturzyści, którzy nie zdali jednego z egzaminów, mogą podejść do matury raz jeszcze – w terminie poprawkowym. Odbędzie się on 23 sierpnia o godz. 9.

Wyniki matur zostaną ogłoszone 5 lipca. Z kolei uczniowie, którzy zdawali maturę w terminie poprawkowym, wyniki uzyskają 9 września.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzychod.naszemiasto.pl Nasze Miasto