Powstała aplikacja, która może uratować życie! Pobierz ją!

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Trwa kampania społeczna mająca na celu zachęcanie użytkowników smartfonów do korzystania ze stworzonej przez Centrum Ratownictwa aplikacji pod nazwą "Ratownik" – pod patronatem Polskiej Organizacji Ratowniczej.

Od kilku lat coraz głośniej propaguje się sprawy związane z udzielaniem pierwszej pomocy osobom w stanie zagrożenia życia. Świadomość społeczne rośnie, zwiększa się liczba przeszkolonych osób – nie tylko z zawodów medycznych, czy okołomedycznych (np. strażak), ale i osób prywatnych, które chcą zyskać umiejętności pozwalające na skuteczną pomoc w razie potrzeby.

Aplikacja „Ratownik”, zaczęła promować postawę tak zwanego Ratownika Obywatelskiego. Dotychczas program dawał m.in. możliwość sprawdzenia, gdzie od miejsca zdarzenia znajduje się najbliższy defibrylator AED, którego można wykorzystać do pomocy. Jest to bardzo przydatna funkcja, szczególnie, że jak najszybsze użycie defibrylatora w przypadku zatrzymania krążenia, daje osobie ratowanej większe szanse na przeżycie.

Teraz aplikacja zyskała nową funkcję. Otóż jej autorzy zwracają się do wszystkich osób, które posiadają „papiery” na pomaganie.

- Skończyłeś kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP)? A może jesteś Ratownikiem Medycznym? Pielęgniarką? Lekarzem? Centrum Ratownictwa uruchomiło długo wyczekiwaną funkcjonalność powiadamiania ratowników poprzez aplikację! - zachęcają autorzy.

Aby otrzymywać powiadomienia wystarczy:

  1. Ściągnąć aplikację Ratownik,
  2. Stworzyć swój profil ze zdjęciem i uzupełnionymi kwalifikacjami (minimum kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy),
  3. Włączyć dostępność poprzez przesunięcie suwaka "gotowość do udzielenia pomocy" (zmieni się z koloru czerwonego na zielony).

- Od teraz możesz otrzymywać powiadomienia, jeśli w Twojej niedalekiej okolicy wydarzy się sytuacja zagrożenia życia. Możesz też wzywać pomoc i informować innych Ratowników, którzy tak samo jak Ty są już w aplikacji. Wystarczy, że poprzez aplikację wybierzesz przycisk "wezwij pomoc". Aplikacja przekieruje Cię do telefonu jednocześnie wysyłając informacje do wszystkich znajdujących się w pobliżu ratowników. Dołącz do pierwszej na świecie aplikacji Ratownik, która ma jeden cel: ratowanie ludzkiego życia. Aplikacja jednak sama nie ratuje. Ratują znajdujący się w niej Ratownicy Obywatelscy.

Zachęcamy do instalowania aplikacji Ratownik na swoich telefonach i korzystanie z niej, nie tylko jeśli mamy kursy pierwszej pomocy. Dzięki aplikacji można pomagać, ale można też wzywać pomocy – a w obecnych czasach, gdy zdarza się, że czas oczekiwania na pogotowie wydłuża się, pomoc wykwalifikowanej osoby, która w łatwy sposób może dowiedzieć się, że jest potrzebna, jest na wagę złota i może uratować zdrowie i życie.

Aplikację pobrać można poniżej:

Sklep Google Play

App Store

Czy technologie niszczą psychikę dzieci?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzychod.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie