Przegląd inwestycji, jaki chcą realizować nasze samorządy

Jakub Czekała, SOB
Udostępnij:
Okres wakacyjny, to idealny czas na przeprowadzanie inwestycji w każdym samorządzie. Po pierwsze przez większość czasu mamy zagwarantowaną słoneczną pogodę, po drugie – w lipcu i sierpniu ruch na drogach jest mniejszy, co w przypadku inwestycji związanych z drogami, chodnikami, czy innymi budowlami, które mogą zakłócić codzienne życie mieszkańców, ma spory wpływ.

Postanowiliśmy sprawdzić jakie inwestycje są w najbliższym czasie planowane na naszym terenie lub, co jest obecnie realizowane. Jednym z większych zadań, które już od pewnego czasu jest w realizacji, jest przebudowa ulicy Czynu 600-lecia w Międzychodzie. Jak już informowaliśmy, w ramach prac, przebudowany zostanie odcinek 664 metrów drogi od jej skrzyżowania z ulicą 3 maja i Placem Kościuszki, do skrzyżowania z ulicą Marszałka Piłsudskiego. Przebudowane zostaną także chodniki, a na 270 metrach drogi powstanie ścieżka pieszo – rowerowa, która zostanie połączona ze ścieżką rowerową nad Jeziorem Miejskim. Co warte uwagi, zjazd na parking betonowy przy Pomniku Poległych Harcerzy zostanie zastąpiony skrzyżowaniem, co ma w przyszłości umożliwić gminie Międzychód budowę drogi gminnej w kierunku rzeki Warty. Na drodze będą cztery przejścia dla pieszych z aktywnymi lampami LED. Na przejściu dla pieszych na wysokości Rynku powstanie sygnalizacja świetlna wzbudzana przez pieszych oraz pojazdy poruszające się z nadmierną prędkością. 

Tymczasem władze gminy Sieraków ogłosiły niedawno – dokładnie 19 czerwca przetarg na przebudowę ulicy Ułanów Wielkopolskich w Sierakowie. Zadanie polega na przebudowie istniejącej nawierzchni betonowej na nawierzchnię z masy bitumicznej. Stare krawężniki i obrzeża trzeba należy wymienić na nowe. Po obu stronach należy wykonać ściek z dwóch rzędów kostki betonowej na ławie betonowej. Po obu stronach ulicy należy wykonać miejsca postojowe oraz wjazdy na posesje o nawierzchni z płyt betonowych ażurowych. Dojścia do furtek należy wykonać z kostki betonowej. Odprowadzenie wód opadowych będzie się odbywało poprzez wybudowane ścieki do istniejącej kanalizacji deszczowej – całość przebudowy ma się odbyć na 200 metrach opisywanej drogi.

Swoje oferty potencjalni wykonawcy mogą składać do 5 lipca – wówczas nastąpi otwarcie ofert i okaże się, czy gminie już w pierwszym postępowaniu uda się wyłonić wykonawcę przebudowy.

Kwilcz z kolei szuka chętnych na opracowanie dokumentacji technicznej na potrzeby budowy sieci kanalizacji sanitarnej Mechnacz – Prusim. Pod koniec czerwca zakończył się przetarg na to zadanie, na które władze chcą wydać 150 000 złotych.

Swój akces do wykonania dokumentacji złożyły sumie trzy firmy – z Wronek, Słupna i Obornik. Dwie oferty wpisują się w zakładany budżet: MP Projekt Wronki zaproponował 98 375,40 zł, a PROINWEST Biuro Projektowo-Usługowe Oborniki - 116 235,00 zł. Oferta trzeciej firmy wynosi nieco ponad 170 000 zł. Teraz komisja przetargowa sprawdzi wszelkie formalności i następnie wytypuje wykonawcę opracowania.

Tymczasem do 11 lipca swoje oferty mogą składać firmy zainteresowane budową kanalizacji w miejscowości Białcz. W trzecim tygodniu czerwca przetarg na to zadanie ogłosiły władze Chrzypska Wielkiego. Dodać tu warto, że przedmiotem zamówienia jest wykonanie sieci kanalizacji sanitarnej z włączeniem do istniejącej sieci kanalizacyjnej. Jaki będzie finał tego postępowania – o tym na pewno poinformujemy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Świat bez broni jądrowej. Apel w 77. rocznicę ataku na Nagasaki

Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie