Puchar Polski - Warta Międzychód wygrywa w Zbąszyniu. Rzemieślnik nie sprostał Sokołowi Pniewy

bydgoszcz.naszemiasto.pl
W środę rozegrane zostały mecze piątej rundy Pucharu Polski OZPN Poznań. Wystąpiły w niej dwa lokalne zespoły - Warta Międzychód i Rzemieślnik Kwilcz. W 1/16 finału obejrzymy tylko piłkarzy Krzysztofa Krzyżaniaka

Warta Międzychód w ramach piątej rundy PP OZPN Poznań podejmowała w Zbąszyniu Płomień Przyprostynia. Goście mieli zapewne w pamięci porażkę na tym samym obiekcie dwa tygodnie wcześniej (2:0). Międzychodzianie zrewanżowali się jednak Płomieniowi, eliminując go z dalszej gry w pucharze. Warta już po pierwszej połowie prowadziła w Zbąszyniu 0:1. Rzut karny w 25. minucie wykorzystał Jakub Nabzdyk. Po zmianie stron, w 60. minucie Szymon Szulc ładnym strzałem z rzutu wolnego dał Płomieniowi wyrównanie. Od tego momentu strzelali jednak już tylko piłkarze z Międzychodu. Najpierw, w 72. minucie bramkę zdobył Jarosław Krysiak, a w 83. minucie na listę strzelców wpisał się Szymon Kołodziej. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. Jeszcze w pierwszej połowie czerwoną kartkę obejrzał zawodnik gospodarzy, a na dziesięć minut przed końcem spotkania z boiska wyleciał Jarosław Krysiak.

Zobacz >>> Bramki z meczu Warta Międzychód - Płomień Przyprostynia

Warta Międzychód może teraz spokojnie czekać na losowanie par kolejnej rundy, którą wstępnie zaplanowano na 23. października.

Przygodę z Pucharem Polski w tym sezonie zakończył za to Rzemieślnik Kwilcz. Piłkarze z A-klasy stanęli przed dużym wyzwaniem, gdyż podejmowali na własnym terenie Sokoła Pniewy. Przypomnijmy, że zespół ten wyeliminował wcześniej Wartę Sieraków. Pomimo ambitnej walki o zwycięstwo, gospodarze musieli uznać wyższość rywali. Sokół udowodnił swoją przewagę na boisku i zdobył aż pięć bramek. Gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć ani jednym golem. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem przyjezdnych - 0:5.