Pyra Poznań za mocna dla osłabionego Sokoła Międzychód. Sierakowska hala nie przyniosła szczęścia podopiecznym Marcina Chodkiewicza.

Wyjątkowe spotkanie w sierakowskiej hali sportowej nie okazało się korzystne dla Sokoła. Pyra Poznań wróciła do stolicy Wielkopolski z dwoma punktami po zaciętym meczu, do którego rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Hania Wojtaszek

W ramach 4. Kolejki 2LM grupy A Sokół Międzychód wyjątkowo w sierakowskiej hali sportowej podejmował w roli gospodarza beniaminka tegorocznych rozgrywek – MKK Pyrę Poznań. Podopieczni Marcina Chodkiewicza do tego spotkania przystąpili bez kontuzjowanego Damiana Szymczaka.

Spotkanie rozpoczęło się od zdobycia przez gości 4 oczek. Pierwsze punkty dla gospodarzy zdobył z linii rzutów osobistych Maciej Wejman. Po nieco ponad 3 minutach meczu goście prowadzili już 2:10. Przewagę gości zmniejszyli minimalnie Maciej Wejman z Mariuszem Małachowskim, jednak po kolejnych trzech minutach wynosiła ona 7 oczek. Siedem punktów z rzędu Jakuba Nowaka pozwoliło na zmniejszenie przewagi o dwa punkty, w efekcie czego pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 17:22.

Drugą kwartę Pyra rozpoczęła od zdobycia czterech punktów. Pierwsze punkty w tej ćwiartce w drugiej minucie zdobył ponownie Maciej Wejman. Wtedy goście zanotowali run +8, co pozwoliło im na zwiększenie przewagi do 15 punktów. Po chwili sprawy w swoje ręce wziął Mariusz Małachowski, który do końca pierwszej połowy zanotował 10 oczek. Wsparli go Marcin Wróbel, Adam Chodkiewicz i Jakub Nowak. Zespół zanotował niespotykany run +16 i zbliżył się do rywali na 2 oczka (36:38)!

Po przerwie przez pierwsze dwie minuty wynik wahał się w okolicy remisu, jednak po chwili przyjezdni odskoczyli na 7 punktów. Przez kolejne 3,5 minuty żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do kosza rywala. Niemoc dwoma celnymi rzutami osobistymi przerwał Marcin Wróbel, który chwilę później położył kolejne dwa oczka. Po trzeciej odsłonie na tablicy świetlnej widniał wynik 48:53.

Ostatnia odsłona rozpoczęła się od zmasowanego ataku Sokoła na kosz gości. Podopieczni Marcina Chodkiewicza odrobili straty, a w połowie kwarty wyszli na prowadzenie (62:58). Przez kolejne trzy minuty mecz ponownie był bardzo zacięty, a wynik końcowy sprawą otwartą. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry goście prowadzili dwoma punktami (66:68). Faul Jańczyka na Adamie Chodkiewiczu przy próbie rzutu za trzy punkty w ostatniej sekundzie czwartej kwarty dał Sokołowi możliwość na przechylenie szali zwycięstwa na swoja korzyść. „Chodek” wykorzystał dwa z nich ustalając wynik tej części gry na 68:68. Do wyłonienia zwycięzcy była zatem potrzebna pierwsza od długiego czasu dogrywka!

Wynik dodatkowej kwarty otworzył Jakub Nowak. Wtedy to jednak goście przejęli inicjatywę na boisku zdobywając 9 oczek z rzędu. Sokół nie był już w stanie dogonić rywala i musiał uznać jego wyższość przegrywając 75:85.

Kacper Dorożała 2 punkty.

Już w najbliższą środę Sokół Międzychód uda się do Tarnowa Podgórnego na najbliższy wyjazd w obecnych rozgrywkach. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 19:00. W sobotę zaś podopieczni Marcina Chodkiewicza powrócą do własnej hali, gdzie o godzinie 17:00 rozegrają kolejne derby Wielkopolski. Tym razem z dobrze znanym rywalem – MKK Gniezno.

Show Parada Międzychód 2021

Międzychód. Takiego widowiska w Międzychodzie jeszcze nie by...

Będzie nowe zaplecze sceniczne dla Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Międzychodzie. Trwają już prace remontowe.

Międzychód. Będzie nowe zaplecze sceniczne dla Biblioteki Pu...

Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie uczniów klas pierwszych na uczniów Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Łowyniu (14.10.2021).

Łowyń. Dzień Edukacji Narodowej i pasowanie uczniów klas pie...

IV Międzychodzki Turniej Sumo, czyli… prawie 30 uczestników na macie w sali gimnastycznej Ogrodu Jordanowskiego w Międzychodzie (28.09.2021).

Międzychód. IV Międzychodzki Turniej Sumo, czyli… prawie 30 ...

Stowarzyszenie Aktywny Międzychód zaprosiło mieszkańców do aktywności z pomaganiem. Tym razem dla Oli i Tymka (16.10.2021).

Międzychód. Stowarzyszenie Aktywny Międzychód zaprosiło mies...