Rewelacyjna inauguracja w wykonaniu Sokoła! Podopieczni Marcina Chodkiewicza "rozstrzelali" Tarnovię w ramach trzeciej kolejki 2LM!

Lepszego rozpoczęcia sezonu ligowe nie mogli sobie wyobrazić Kibice międzychodzkiego Sokoła. W minioną sobotę zawodnicy Marcina Chodkiewicza "rozstrzelali" Tarnovię Basket Tarnowo Podgórne w ramach 3. kolejki 2LM Krzysztof Wróblewski

W ramach 3. Kolejki rozgrywek drugiej ligi koszykówki mężczyzn po przełożonym meczu z Gimbasketem Wrocław Sokół Międzychód wreszcie zainaugurował rozgrywki sezonu 2020/2021.
Tym razem do Międzychodu przyjechała dobrze znana Kibicom Koszykówki Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne. W barwach zespołu z Tarnowa występuje trzech, byłych zawodników Sokoła: Łukasz Kupczyński, Bartłomiej Gubernat i Filip Taisner.

Mecz rozpoczął się od przegrania rzutu sędziowskiego przez Jakuba Simona i zdobycia dwóch oczek przed drużynę przyjezdnych. W kolejnej akcji Łukasz Ulchurski zdobył pierwsze punkty dla Sokoła, rozpoczynając sezon swoim efektownym rzutem za trzy. Po niespełna 5 minutach spotkania na tablicy świetlnej widniał remis 14:14. Wtedy to sprawy w swoje ręce wzięło trio Ulchurski-Szymczak-Chodkiewicz – dzięki celnym rzutom Sokół objął prowadzenie i na 4 minuty przed końcem pierwszej odsłony prowadził 21:14. Po chwili jednak inicjatywę na boisku przejęli zawodnicy Tarnovii, którzy ponownie doprowadzili do remisu. Do końca tej części gry walka toczyła się „kosz za kosz”, a zakończyła się ona jednopunktowym prowadzeniem Sokoła 31:30.
Przez pierwsze dwie minuty drugiej ćwiartki walka była ponownie wyrównana. Wtedy to szybkie cztery oczka zdobył Jakub Nowak. Kolejne sześć punktów Adama Adamskiego i jeden Marka Zywerta pozwoliły odskoczyć gospodarzom na bezpieczne 12 oczek. Z każdą kolejną minutą Sokół powiększał swoją przewagę, a punktowali wszyscy zawodnicy, którzy przebywali na boisku. Prawdziwy pokaz strzelecki zaprezentował kapitan – Adam Adamski, celnymi trójkami wsparł Łukasz Ulchurski, a efektowne wjazdy pod kosz prezentował Damian Szymczak. Na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 58:44 dla międzychodzkiej drużyny.
Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Co prawda Tarnovia próbowała jeszcze odwrócić losy spotkania, jednak rewelacyjne dysponowani tego dnia zawodnicy Sokoła byli zdecydowanie silniejszą drużyną. W tej odsłonie głównymi postaciami na boisku okazali się Adam Chodkiewicz i Damian Szymczak. Przed ostatnią ćwiartką gry gospodarze prowadzili już 20 oczkami.
Ostatnia kwarta okazała się już tylko formalnością. Kolejne oczka dla Sokoła zdobyli ponownie Adama Chodkiewicz, kapitan – Adam Adamski, Damian Szymczak oraz Łukasz Ulchurski. Bezradni goście mieli chwilowe przebłyski, lecz nie wystarczyło to tego dnia na zawodników z Międzychodu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem podopiecznych Marcina Chodkiewicza 107:82.
Już w najbliższą niedzielę (termin może ulec zmianie) Sokół uda się do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie zmierzy się z zapleczem ekstraklasowej Stali. Początek spotkania planowany jest na godzinę 17:00. Oczywiście będzie on transmitowany w mediach Sokoła.