Rewelacyjne zawody sierakowskiego Wrzosu w Lesznie i Tucholi! W zawodach ustanowiony został nowy rekord Polski!

Patryk Ratajczak
Ciężka praca i determinacja popłaca! Wiedzą o tym doskonale zawodnicy KK Wrzos Sieraków, którzy mają za sobą kolejne, bardzo udane zawody! Wrzos Sieraków

Tydzień temu w Tucholi odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów. Przez trzy dni na tucholskich torach zawodnicy rywalizowali między sobą o prym.
Po emocjonujących dniach, szóstka zawodników KK Wrzos Sieraków wróciła do Sierakowa z ogromem doświadczenia i kolejnymi, zdobytymi medalami. Turniej dostarczył wiele pozytywów, jednak niektórzy zawodnicy musieli oddać wyższość bardzo wymagającym, tucholskim torom. Mimo wszystko w pełnym zadowoleniu zawodnicy zakończyli najważniejsze zawody tego roku dla juniorów starszych.
W kategoriach indywidualnych, parach oraz drużynowo wystartowali:
Kamil Kubicki (439), Jan Woźny (515), Mikołaj Judkowiak (462), Kamil Martynowski (465), Mateusz Barkowski (488), Marcel Nowak (545).
Panowie zaprezentowali się w trzech parach, w których zawodnicy Wrzosu Sieraków zdobyli kolejno 8, 14 i 15 miejsce.
Drużyny w kręglarskich zawodach to czteroosobowe formacje, zatem aby móc „wystawić” dwie, pełne drużyny Wrzos musiał wypożyczyć dwóch zawodników. Tym sposobem drużyna w składzie : Judkowiak, Kubicki, Martynowski, Piasta (wypożyczenie) uplasowała się ostatecznie na 6. Lokacie. Zespół w składzie : Nowak, Barkowski, Woźny i Ptak (wypożyczenie) zdobył srebrny medal i tytuł drużynowych v-ce mistrzów kraju w kategorii juniorów starszych.
Do finału zakwalifikowali się Marcel Nowak i Jan Woźny. Jan w grze finałowej poprawił swój rezultat z eliminacji dodając 540 kręgli! Zakończył zmagania z łącznym wynikiem 1055 zbitych kręgli co dało mu 9. Miejsce w klasyfikacji. Marcel grę w finale kończy z wynikiem 528 kręgli, co dało łącznie 1074. Ostatecznie zawody zakończył na pechowej, czwartej pozycji.

W miniony weekend zawodnicy KK Wrzos Sieraków udali się do Leszna, gdzie rywalizowali w ramach Mistrzostw Polski Juniorów U-23. Zawodnicy z Sierakowa wypadli w nim rewelacyjnie!
Srebrny medal i V-ce Mistrzostwo Indywidualne wywalczyła Weronika Paszyk, która uzyskała wynik 1199 (624+575). W swoim starcie eliminacyjnym uzyskała wynik 624, ustanawiając tym samym nowy rekord Polski Juniorek. Pobiła ustanowiony w 2007 roku rekord!
Brązowy medal zdobyła para Weronika Paszyk i Weronika Nowak, który uzyskały łączny wynik 1122!
Brązowy medal w rywalizacji drużynowej, zdobyły zawodniczki Wrzosu z wynikiem 2176. Wystąpiły one w następującym składzie: Weronika Paszyk (624), Zuzanna Barkowska (530), Wanessa Krzętowska (524) i Weronika Nowak (498).
Pozostałe wyniki reprezentantów Sierakowskiego klubu:
W rywalizacji indywidualnej Wiktor Nowak zajął 9. Miejsce z dorobkiem 1145 kręgli (557+588), Zuzanna Barkowska uplasowała się na 10 lokacie z wynikiem 1072 (530+542). 12. Miejsce w klasyfikacji zanotowała Wanessa Krzętowska z dorobkiem 1019 kręgli (524+495).
W rywalizacji parowej: zespół Wiktor Nowak i Jędrzej Dmowski zajęli 6 miejsce (1120), a para Zuzanna Barkowska i Wanessa Krzętowska 7. Miejsce (1054).
Drużyna juniorów w składzie Wiktor Nowak, Marcel Nowak, Jan Woźny i Mateusz Barkowski z dorobkiem 2166 uplasowali się na 6. Lokacie.