Rzemieślnik Kwilcz - Rokita Rokietnica 0:3. Dobra seria przerwana

Leszek Furmann
W bezpośrednim pojedynku o czołowe lokaty Rokita Rokietnica udzieliła Rzemieślnikowi srogiej lekcji futbolu

Rzemieślnik Kwilcz nie zapamięta zbyt dobrze sobotniego starcia z Rokitą Rokietnica. Zawodnicy Pawła Zielińskiego przystępowali do niego z serią trzech zwycięstw z rzędu. Niestety, w bezpośrednim meczu o czołowe lokaty Rokita okazała się za silna.

Już w pierwszej połowie mecz Rzemieślnika z Rokitą oba zespoły miały wiele sytuacji. Skuteczność nie była jednak domeną ani gospodarzy, ani gości. Kibice obejrzeli tylko jedną bramkę. Pech chciał, że po rzucie rożnym zdobyli ją przyjezdni i do przerwy gospodarze przegrywali 0:1.

Po zmianie stron goście zaprezentowali bardzo dobry futbol. Piłkarze z Rokietnicy pozwalali Rzemieślnikowi na prowadzenie gry, jednak solidnie się bronili. W obliczu zagrożenia pod bramką gości sprawę ułatwiali sami piłkarze z Kwilcza, którzy nie grzeszyli skutecznością. Rokita tylko czyhała na kontrataki. Błędy w defensywie miejscowych sprawiły, że doczekała się dwóch sytuacji sam na sam, które udało się zamienić na bramki. Goście ostatecznie zasłużenie wygrali 0:3.