Sieraków. Do 3 lat więzienia za posiadanie narkotyków

OPRAC.:
Jakub Czekała
Jakub Czekała
KPP Międzychód
Dramatycznie brzmiące zgłoszenie otrzymał w czwartek 1 lipca oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie. To dotyczyło próby targnięcia się na własne życie poprzez młodą osobę.

Jak poinformowała st.sierż. Justyna Rybczyńska, oficer prasowa międzychodzkiej Komendy Powiatowej Policji 1 lipca br. dyżurny międzychodzkiej komendy odebrał zgłoszenie o kobiecie, która chce targnąć się na własne życie. Z informacji wynikało, że kobieta może znajdować się w sytuacji, która zagraża jej życiu.

- Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sierakowie szybko dotarli do miejsca zamieszkania 21-latki. Po sprawdzeniu terenu posesji policjanci próbowali dostać się do środka mieszkania. Jedne z drzwi wyjściowych budynku były otwarte. W związku z tym, że kobieta mogła znajdować się w sytuacji, która zagraża jej życiu policjanci weszli do środka. Sprawdzili wszystkie pomieszczenia, lecz nikogo nie zastali. Za to w jednym z pomieszczeń znaleźli susz roślinny - wyjaśnia.

Policjantka dodała, że po chwili przed budynkiem pojawiło się kilka osób. Wśród nich była kobieta, która miała targnąć się na własne życie. Kobieta oznajmiła, że był to tylko głupi żart. Nie potrafiła wytłumaczyć, dlaczego napisała sms-a do kolegi, że chce popełnić samobójstwo. Po wyjaśnieniu sprawy i ukaraniu kobiety, policjanci zajęli się znalezionym w pokoju suszem roślinnym.

Funkcjonariusze znaleźli łącznie prawie 80 gram brutto marihuany oraz ponad 12 gram brutto amfetaminy, które należały do brata i kolegi kobiety, która zrobiła głupi żart. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty posiadania narkotyków, przyznali się do popełnienia czynu. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie