Sierakowianin zajął pierwsze miejsce w Duathlonie 2021 w Czempiniu! Kolejny sukces Konrada Imianowskiego!

Duathlon w Czempiniu okazał się bardzo udany dla sierakowskiego zawodnika, który zajął w nim pierwsze miejsce w kategorii PRO U23M i trzecie w kategorii OPEN! Materiały zawodnika

W minioną sobotę po raz piąty odbyły się zawody ChampionMan Duathlon Czempiń. Czempińskie zawody to najbardziej prestiżowa i największa tego typu impreza w Polsce. W tym roku drugi raz przeprowadzone zostały Mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie 80 kilometrów (10 kilometrów biegu, 60 kilometrów jazdy na rowerze i 10 kilometrów biegu). Mistrzostwa odbywały się w kategoriach open (zawodnicy Pro i amatorzy), młodzieżowców U23, a także wśród najlepszych amatorów w swoich kategoriach wiekowych, gdzie rywalizacja była klasyfikowana według wieku – co 5 lat. Zawody te od samego początku są wyjątkowe na polskiej scenie multisportowej. W 2016 roku po raz pierwszy w naszym kraju zorganizowane zostały zawodu duathlonowe na wspomnianym wyżej dystansie. Rozegrany wówczas został także drugi dystans. Łącznie wystartowało wtedy prawie 400 osób. Liczba ta była imponująca w porównaniu z innymi, szosowymi duathlonami organizowanymi wówczas w Polsce.

Duathlon Czempiń 2021 - rewelacyjny występ mieszkańca Sierakowa

W tych prestiżowych zawodach nie zabrakło także reprezentanta naszego powiatu z Sierakowa. Był nim 21-letni Konrad Imianowski, mieszkaniec Sierakowa. Po zaciętym boju ostatecznie uplasował się on na 3 lokacie w kategorii OPEN z czasem 02:42:19! Zdobył tym samym brązowy medal. Strata do drugiej pozycji wynosiła tylko 00:01:09(!), a do pierwszego miejsca 00:03:02!

Konrad klasyfikowany został także w kategorii PRO U23, gdzie zasłużenie zajął pierwszej miejsce zostając złotym medalistom!

Nie jest to jednak jedyny sukces sierakowskiego zawodnika! Kończąc udany sezon może pochwalić się chociażby: Triathlonem Lwa w Lusowie, gdzie w kategorii OPEN na 1/4IM zajął trzecie miejsce; Triathlonem Lipiany, gdzie w OPEN na 1/4IM uplasował się na drugiej pozycji; Triathlonem w Wolsztynie, gdzie w OPEN na 1/2IM zajął pierwszą lokatę; Triathlonem w Sierakowie, gdzie w OPEN na 1/2IM zajął drugie miejsce na podium.

Po ciężkim i wymagającym sezonie nadszedł czas na regenerację i pracę nad kolejnym.

Serdecznie gratulujemy i życzymy Konradowi kolejnych sukcesów w następnych latach!

Mieszkańcy Kwilcza – Monika i Marcin Lehmann – z nagrodą im. Danuty Siedzikówny „Inki”.

Kwilcz. Mieszkańcy Kwilcza – Monika i Marcin Lehmann – z nag...

Zorganizowali festyny sportowy i indiański, by nakłaniać ludzi do tego, by zaszczepili się przeciwko Covid-19 (19.09.2021)

Kurnatowice, Kwilcz. Zorganizowali festyn sportowy, by nakła...

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu wyremontował 1,6 kilometra drogi łączącej Przedlesie z Puszczą (20.09.2021).

Międzychód. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu...

Siedem par z gminy Kwilcz świętuje w tym roku złote gody (15.09.2021).

Kwilcz. W 1971 roku mówili sobie sakramentalne tak. Teraz św...

82. rocznica sowieckiej agresji na Polskę, czyli społeczność powiatu międzychodzkiego pamięta... (17.09.2021).

Międzychód. 82. rocznica sowieckiej agresji na Polskę, czyli...

Sołectwo Białokoszyce zaprosiło w sobotę 11 września na Dożynki Gminne i Parafialne parafii Chrzypsko Wielkie (11.09.2021)

Chrzypsko Wielkie. Sołectwo Białokoszyce zaprosiło w sobotę ...

W ciągu najbliższego roku w Międzychodzie powstanie nowe centrum handlowe? (10.09.2021)

Międzychód. W ciągu najbliższego roku w Międzychodzie powsta...

JBL. Triathlon Sieraków 2021 za nami. Świetne zawody w Sierakowie z plejadą sportowych gwiazd oraz serią rekordów życiowych (4 i 5.09.2021).

JBL. Triathlon Sieraków 2021 za nami. Świetne zawody w Siera...