Sokół Duszniki - Warta Sieraków 3:0. Dziwny mecz i niekorzystny wynik osłabionej Warty

Leszek Furmann
Spotkanie sierakowskiej Warty z Sokołem Duszniki zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy

Warta Sieraków udała się do Dusznik w mocno okrojonym składzie. Na boisku zabrakło m.in. niekwestionowanego lidera drużyny, Adam Jenka. Ponadto w zespole z Sierakowa pojawili się dwaj młodzieżowcy, którzy zgodnie z przepisami mogą grać tylko 80 minut, zatem Warta kończyła mecz w dziewiątkę.

W pierwszej połowie sobotniego spotkania w Dusznikach z boiska wiało nudą. Piłkarskie szachy nie przyniosły kibicom większych emocji i bramek. Słabe 45 minut zakończyło się remisem 0:0.

Po zmianie stron szybko na prowadzenie wyszli gospodarze. W 48. minucie gola zdobył Damian Szade. Kilka minut później w zamieszaniu podbramkowym Szymon Szymański strzelił bramkę na 2:0. W 70. minucie miejscowi dobili Wartę, ustalając wynik na poziomie 3:0. Gola zdobył Michał Szade. Zespół z Sierakowa, poza kilkoma indywidualnymi akcjami Macieja Pierzyńskiego, nie zagroził w zasadzie bramce Sokoła.