Sokół liderem tabeli na koniec roku. Dziesiąta wygrana w sezonie stała się faktem. Tym razem w Międzychodzie poległy Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie. Krzysztof Wróblewski
Dziesiąte zwycięstwo Sokoła w sezonie 20202021 odnotowane! Tym razem w Międzychodzie poległy Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie. Rewelacyjną formą popisali się Jakub Nowak i Łukasz Ulchurski!

W minioną sobotę w ramach 13. Kolejki rozgrywek drugiej ligi koszykówki mężczyzn Sokół Międzychód na własnym parkiecie zmierzył się z nieprzewidywalnym zespołem Dijo Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie.

Spotkanie rozpoczęło się od wygrania rzutu sędziowskiego przez Jakuba Simona i zdobycia pierwszych punktów Jakuba Nowaka. Kolejne celne rzuty Damiana Szymczaka i Adama Adamskiego, a także „Stony” po niespełna trzech minutach dały prowadzenie 11:2. Rewelacyjna dyspozycja Jakuba Nowaka w tej odsłonie (zdobył w niej 20 punktów na 28 całego zespołu) pozwoliła na „odskoczenie” Sokołowi na 9 oczek (28:19).

Przez 8 minut drugiej ćwiartki prowadzenie Sokoła oscylowało w granicach 10 oczek. Dopiero w końcówce pierwsze j połowy dzięki run’owi +6 udało się je na chwilę zwiększyć. Chwilowy zryw gości nie pozwolił jednak na utrzymanie bezpiecznej przewagi przed drugą połową. Po syrenie kończącej drugą odsłonę na tablicy widniał wynik 47:40 dla podopiecznych Marcina Chodkiewicza.

Po przerwie przez pierwsze dwie minuty walka toczyła się „kosz za kosz”. Dopiero run +7 pozwolił ponownie zwiększyć przewagę do 14 oczek. Zawodnicy Dijo mieli jeszcze kilka zrywów, jednak nie zdołali zmniejszyć straty do Sokoła na poniżej 10 punktów. Przed ostatnią odsłoną podopieczni Marcina Chodkiewicza wygrywali 72;58.
Ostatnia kwarta była już tylko formalnością. Sokół grał skutecznie w ataku i konsekwentnie w obronie, co przełożyło się na 10 zwycięstwo w sezonie 2020/2021! Doskonały popis strzelecki w drugiej połowie zaprezentował Łukasz Ulchurski, który trafił sześć „trójek”. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 97:86.

Było to ostatnie spotkanie ligowe Sokoła w obecnym roku kalendarzowym. Do rywalizacji podopieczni Marcina Chodkiewicza powrócą już 2 stycznie. Wtedy to na własnym parkiecie zmierzą się z młodym zespołem Gimbasketu Wrocław. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 17:00.

Maciej Wejman 2 punkty, 3 asysty.

Do 120 dzieci z powiatu międzychodzkiego i szamotulskiego trafiły prezenty w ramach tegorocznej Ogólnopolskiej Akcji „Gwiazdor” (19.12.2020).

Do 120 dzieci z powiatu międzychodzkiego i szamotulskiego tr...

Kilkaset osób przyszło na przedświąteczne wydarzenie, by zrobić sobie zdjęcie z Gwiazdorem i odebrać świąteczny prezent.

Spotkanie z Gwiazdorem na międzychodzkim rynku - kilkaset os...

Kilkaset osób przyszło na przedświąteczne spotkanie z Gwiazdorem w Międzychodzie (19.12.2020).

W lutym 2017 roku wzdłuż dałej drogi nr 160 wycięto drzewa. Miało to być przygotwanie do remontu.

Wielkopolski samorząd bez pieniędzy z Rządowego Funduszu Inw...

W Sierakowie trwa odbudowa dawnego kościoła ewangelickiego. Właśnie rozpoczyna się montaż drugiej empory (15.12.2020).

W Sierakowie trwa odbudowa dawnego kościoła ewangelickiego. ...

Nieznani sprawcy wysadzili w nocy bankomat w jednym z kwileckich marketów (17.12.2020).

Bankomat w Kwilczu - nieznani sprawcy wysadzili w nocy banko...

25 par odbebrało okolicznościowe medale nadane przez Prezydenta RP - Danuta i Henryk Królscy.

Jubileusze 50-lecia pożycia małżeńskiego Międzychód 2020: 25...