Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Sokół Marbo Międzychód zmiótł z parkietu Kozły Poznań

Leszek Furmann
Gospodarze spotkania pierwszej rundy III ligi wrzucili rywalowi ze stolicy Wielkopolski ponad 100 punktów

Mecz inaugurujący sezon od początku do końca układał się po myśli koszykarzy Sokoła. Już po pierwszej kwarcie widać było wyraźną różnicę pomiędzy obiema drużynami. Kapitalna postawa Jakuba Nowaka i Michała Łabutki pozwoliły miejscowym na okazałe prowadzenie po pierwszej odsłonie 27:13. Drugie 10 minut wyglądało niemal identycznie. Równie dobrze co podstawowa piątka spisywali się zmiennicy, którzy swoją dobrą grą pozwolili zwiększyć prowadzenie Sokoła i po dwóch kwartach wynik brzmiał 55:24

Trzecia i czwarta kwarta to koncertowa gra całego zespołu nie tylko w ataku, ale i w defensywie. W ciągu 20 minut Sokół wrzucił gościom 50 punktów, już w pierwszym meczu przekraczając prestiżową granicę 100 punktów w meczu. Co ważne, podopieczni Jacka Cejby i Sławomira Szulczyka w ostatnich dwóch kwartach stracili tylko 21 punktów, kończąc spotkanie wynikiem 105:45.

O wspaniałą oprawę widowiska oraz głośny doping zadbał tradycyjnie fan-klub Sokoła Marbo Międzychód.

Sokół Marbo Międzychód - Kozły Poznań 105:45
(27:13, 28:11, 29:8, 21:13)

Punkty dla Sokoła: Jakub Nowak - 30, Michał Łabutka - 20, Mateusz Bilski - 12, Adam Adamski - 9, Zbigniew Owczarek - 9, Daniel Cejba - 8, Mateusz Piszczygłowa - 6, Sebastian Cejba - 4, Błażej Daracz - 4, Marcin Szuflak - 3

Więcej w 111. wydaniu "Tygodnia międzychodzko-sierakowskiego"