Sokół Międzychód minimalnie gorszy od Obry. Kibice dali z siebie wszystko

Sokół Międzychód był wspierany przez liczną grupę kibiców
Sokół Międzychód był wspierany przez liczną grupę kibiców Patryk Ratajczak
Sokół Międzychód zmierzył się w sobotę z Obrą Kościan. Spotkanie było emocjonujące do samego końca, jednak ostatecznie górą byli gospodarze

W sobotę w Kościanie doszło do bardzo ciekawego starcia dwóch odwiecznych rywali. Sokół Międzychód mierzył się z miejscową Obrą. Wraz z zawodnikami do Kościana wybrała się duża grupa kibiców, która przez cały mecz dzielnie wspierała podopiecznych Marcina Chodkiewicza.

W pierwszych minutach Sokół Międzychód miał problem z kończeniem akcji. Koszykarze gości byli blokowani lub nie trafiali, przez co Obra zdołała odskoczyć na pięć punktów. Przewaga miejscowych utrzymywała się do stanu 19:11. Wówczas Sokół wziął się ostro do pracy i zaczął seryjnie wykorzystywać swoje okazje, notując serial punktowy 0:9. Po wyrównanej końcówce pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 25:24.

W drugiej odsłonie sprawy szybko przybrały niekorzystny obrót. Obra zdobyła sześć oczek z rzędu i kontrolowała wydarzenia na parkiecie. Sokół Międzychód nie potrafił w tej kwarcie skutecznie zatrzymać miejscowych. Na przerwę przyjezdni schodzili przy niekorzystnym wyniku 48:39. Prawie jedną trzecią dorobku zapewnił Sokołowi grający trener Marcin Chodkiewicz.

Sytuacja zmieniła się diametralnie w trzeciej odsłonie. Choć zaczęła się ona od celnej trójki gospodarzy, to potem oglądaliśmy już tylko popis gości, z Pawłem Kopcińskim na czele. Tylko w tej kwarcie były zawodnik Obry zdobył aż 16 oczek! Goście byli na fali i krok po kroku niwelowali stratę aż wreszcie w połowie tej kwarty wyszli na prowadzenie 55:56. Co więcej, Sokół Międzychód poszedł za ciosem i w szczytowym momencie miał nawet 6 punktów przewagi! Po dobrej końcówce Obra wróciła jednak do gry i na 10 minut przed końcem tablica pokazywała wynik 66:67. Ostatni akt rywalizacji zapowiadał się niezwykle emocjonująco.

Niestety po kilku spokojnych minutach czwartej kwarty Sokół Międzychód nagle stanął. Przy stanie 68:71 goście się zablokowali i przez prawie 5 minut nie zdobyli ani jednego punktu. Sytuację tę wykorzystała Obra, wychodząc na prowadzenie 75:71. Przez ostatnie trzy minuty obraz gry wyglądała następująco: niesiony dopingiem Sokół zbliżał się do rywali, którzy w kolejnych akcjach z zimną krwią znów odskakiwali. Na pół minuty przed końcem gospodarze prowadzili 81:75. Wtedy Marcin Chodkiewicz trafił za trzy, a goście faulowali taktycznie. Niefrasobliwość zawodników Obry na linii rzutów wolnych otworzyła jeszcze przed Sokołem szansę na odwrócenie losów rywalizacji, jednak ostatecznie do cudu nie doszło. W ostatniej sekundzie niesamowitym rzutem popisał się Jarosław Kalinowski, ale pozwoliło to tylko zmniejszyć rozmiary porażki. Sokół Międzychód przegrał ostatecznie w Kościanie 84:83.

Obra Kościan - Sokół Międzychód 84:83
(25:24, 23:15, 18:28, 18:16)

Obra Kościan: Kaczmarek - 15, Ciążkowski - 14, Kabat - 12, Mielnik - 12, Rau - 11, Skrzypczak - 8, Stanisławiak - 5, Ratajczak - 4, Kiszka - 3
Sokół Międzychód: Kopciński - 24, M.Chodkiewicz - 24, Kwiatkowski - 14, Kalinowski - 10, Adamski - 4, Nowak - 3, Smarzy - 2, Wejman - 2, A.Chodkiewicz - 0

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio