Sokół Międzychód nowy rok zaczyna od... kolejnej Wygranej! TS Basket Poznań pokonany drugi raz w sezonie!

Patryk Ratajczak
Udostępnij:

W pierwszym spotkaniu ligowym w 2022 roku Sokół Międzychód udał się do Poznania, gdzie zmierzył się z TS Basket Poznań.
Mecz rozpoczął się od wygrania rzutu sędziowskiego przez gospodarzy. Pierwszy punkt w spotkaniu zdobył jednak z linii rzutów osobistych Damian Szymczak. Po chwili celnym lay’upem popisał się Adam Chodkiewicz. Bez punktów nie pozostali także Marcin Wróbel i Jakub Nowak. Po niespełna 2,5 minuty Sokół prowadził już 14:2. Kolejne akcje Damiana Szymczaka i Marcina Wróbla pozwoliły podwyższyć prowadzenie do 14 oczek (5:19). Na półmetku pierwszej odsłony na tablicy widniał wynik 22:7 dla przyjezdnych. Wtedy to run +14 zanotowali gospodarze, którzy zmniejszyli stratę do 1 punktu. Do końca pierwszej odsłony oba zespoły zanotowały jeszcze po dwa punkty, a zakończyła się ona wynikiem 23:24 dla Sokoła.
Drugą odsłonę TS Basket rozpoczął od zdobycia 5 oczek i wyjścia na prowadzenie 28:24. Wtedy to zawodnicy Sokoła zanotowali serię punktową 16:0, co pozwoliło na ponowne objęcie sporego prowadzenia 28:40. Do końca pierwszej połowy walka toczyła się już równorzędnie, a na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 40:55 dla Sokoła.
Po przerwie zmotywowany to walki i odrobienia strat zanotował serię 11:0, co zmniejszyło różnicę wyniku do zaledwie 4 punktów (51:55). Pierwsze punkty w drugiej połowie dla Sokoła zdobył w czwartej minucie trzeciej kwarty Damian Szymczak. Na niespełna trzy minuty przed końcem tej części gry na tablicy świetlnej widniał już remis po 59. 9 punktów Sokoła w końcówce przedostatniej ćwiartki pozwoliło na ponowne „odskoczenie” na 7 punktów (64:71).
Ostatnią odsłonę zawodnicy Marcina Chodkiewicza rozpoczęli od zdobycia 9 oczek i po czterech minutach prowadzili już 15 punktami (64:79). TS Basket zanotował jeszcze zryw w końcówce spotkania ale nie wystarczyło to nawet do znaczącego zmniejszania strat do dobrze dysponowanego tego dnia międzychodzkiego zespołu.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się 10 zwycięstwem Sokoła z rzędu 74:86! Już w najbliższą sobotę podopieczni Marcina Chodkiewicza powrócą do własnej hali, gdzie zmierzą się z liderem grupy A – Notecią Ciech Inowrocław. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 17:00!
TS Basket Poznań 74:86 Sokół Międzychód