Sokół Międzychód po walce przegrywa z Notecią Inowrocław. Pierwsza porażka podopiecznych Marcina Chodkiewicza w tym sezonie stała się faktem

Pierwsza porażka Sokoła w obecnych rozgrywkach stała się faktem. Podopieczni Marcina Chodkiewicza w sobotnie popołudnie po meczu walki ulegli Noteci Inowrocław Krzysztof Wróblewski

W ramach trzeciej kolejki 2LM sezonu 2021/2022 Sokół Międzychód udał się do Inowrocławia, gdzie zmierzył się z jednym z kandydatów do awansu na zaplecze ekstraklasy – miejscową Notecią.

Spotkanie rozpoczęło się od wygrania rzutu sędziowskiego przez Mariusza Małachowskiego i zdobycia trzech oczek przez Marcina Wróbla. Zmotywowani zawodnicy Sokoła po niespełna 4 minutach spotkania prowadzili 5:11. Głównie za sprawą Kondraciuka Noteć w kolejnych minutach premierowej odsłony odrobili straty i na koniec tej części gry wyszli nawet na prowadzenie 18:16.

W drugiej odsłonie zdecydowanie lepiej zaprezentowali się miejscowi, którzy zaczęli powiększać swoje prowadzenie – po kolejnych czterech minutach wynosiło ono 8 oczek. Zawodnicy Marcina Chodkiewicza próbowali zniwelować stratę do rywali, jednak na koniec pierwszej połowy wciąż wynosiło ono 7 punktów (45:38).

Po zmianie stron sygnał do ataku dało trio Wróbel-Nowak-Lewis. Sokół odrabiał straty, pomału zbliżając się do rywala. Celna trójka Kamila Paluszaka i dwa celne osobiste Jakuba Nowaka pozwoliły na doprowadzenie do remisu 55:55 na niespełna 3 minuty przed końcem trzeciej ćwiartki. Celne rzuty osobiste Filipiaka i jeden Mariusza Małachowskiego dały jednopunktowe prowadzenie zawodników Noteci przed ostatnią częścią.

Ostatnia kwarta wyrównana była tylko przez pierwsze dwie minuty. Wtedy to run +9 zanotowali miejscowi, którzy ponownie odskoczyli na 10 oczek. Gracze Marcina Chodkiewicza próbowali jeszcze odrobić punkty, lecz proste straty i słaba skuteczność w końcówce meczu nie pozwoliła odwrócić jego losu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 78:70 dla gospodarzy.

Trefl II Sopot 80:76 Ogniwo Szczecin

Będzie remont drogi Międzychód – Sowia Góra. Dziś arteria jest w bardzo złym stanie technicznym (11.10.2021).

Międzychód. Będzie remont drogi od Międzychodu do Sowiej Gór...

Rozpoczął się sezon morsowanie 2021

Międzychód. Morsy PMI rozpoczeły sezon. Czas na wspólne mors...

Wypadek w Karolewicach na DK24. Osobówka zderzyła się z tirem (10.10.2021).

PILNE! Wypadek w Karolewicach na DK24. Osobówka zderzyła się z tirem

Na cmentarzach w powiecie międzychodzkim już widać wzmożony ruch mieszkańców i przyjezdnych, którzy porządkują groby swoich bliskich. Niestety pojawiły się także… cmentarne hieny (zdjęcie ilustracyjne).

Międzychód. Mieszkańcy alarmują, że ktoś okrada groby ich bl...

Wojtek Michałek - motocyklista z Kamionny, który został Mistrzem Polski sezonu 2021 w klasie 125 SP.

Kamionna. Wojtek Michałek - motocyklista z Kamionny, który z...

Wypadek na DW 160 na wysokości ośrodka wypoczynkowego w Mierzynie.