18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Sokół Międzychód pobił ligowy rekord - 117 punktów w meczu

W środę koszykarze Sokoła udali się do Poznania na mecz z outsiderem - Kozłami Poznań. Zgodnie z planem podopieczni tercetu trenerskiego rozbili przeciwnika, choć pod adresem gości pojawiło się kilka zarzutów

Od samego początku spotkania Sokół grał zgodnie z oczekiwaniami licznie przybyłych do poznańskiej Areny kibiców z Międzychodu. Festiwal trójek Jakuba Nowaka i dobra gra całego zespołu doprowadziła do prowadzenia 12:0 i ostatecznego zwycięstwa w pierwszej kwarcie 30:9. Tego oczekiwali kibice. W drugiej odsłonie gra defensywna przyjezdnych uległa pogorszeniu. Najsłabszy zespół w lidze zaczął regularnie punktować, a niefrasobliwość w obronie i proste błędy sprawiły, że gospodarze zmniejszyli stratę do 16 punktów. W drugiej połowie tej kwarty koszykarze Sokoła wreszcie zaczęli jednak traktować przeciwnika nieco poważniej, dzięki czemu zdołali przywrócić stan przewagi z pierwszej kwarty, a nawet powiększyć go o kolejne trzy oczka. Duża w tym zasługa Michała Marciniaka, który aż trzykrotnie trafił za 3 punkty. Do przerwy Sokół prowadził z Kozłami 54:30.

Trzecia odsłona upłynęła pod znakiem niezłej skuteczności i dalszego punktowania miejscowych. Gra w ataku Sokoła wyglądała naprawdę dobrze, jednak postawa w defensywie pozostawiała dużo do życzenia. Choć ciężko wytykać błędy zespołowi, który prowadzi ponad 20 punktami, to jednak porażka w trzeciej kwarcie (23:25) z ligowym outsiderem nie napawa optymizmem. Na 10 minut przed końcem goście prowadzili 77:55. Ostatnia kwarta wreszcie wyglądała nieco lepiej. W dalszym ciągu Sokół radził sobie znakomicie w ataku, jednak mechanizm obronny cały czas nie działał tak, jak powinien. Ostatecznie, dzięki dobrej końcówce, podopieczni Sławomira Szulczyka, Jacka Cejby i Artura Packa. zdołali pobić ligowy rekord w tym sezonie. Po ostatniej syrenie tablica wyników pokazywała rezultat 78:117. Ilość zdobytych punktów może zachwycić, jednak w rubryce minusów zapisać trzeba straszną niefrasobliwość w obronie. Mówi się, że zwycięzców się nie sądzi, jednak 78 punktów zdobytych przez absolutnie najsłabszy zespół w stawce daje do myślenia trenerskiemu tercetowi. Najważniejsze są jednak dwa punkty, dzięki którym Sokół cały czas liczy się w walce o czołowe pozycje w lidze.

Kozły Poznań - Sokół Marbo Międzychód 78:117
(9:30, 21:24, 25:23, 23:40)

punkty: Jakub Nowak - 32, Michał Marciniak - 20, Michał Łabutka - 18, Błażej Daracz - 11, Daniel Cejba - 10, Mateusz Piszczygłowa - 6, Sebastian Cejba - 6, Adam Mleczak - 5, Zbigniew Owczarek - 4, Rafał Kotowski - 3, Adam Adamski - 2

FLESZ: Nowe dyscypliny na igrzyskach w Tokio