Sokół Międzychód pokonuje dotąd niepokonaną Eneę Basket Poznań! Kapitalne widowisko w wykonaniu podopiecznych Marcina Chodkiewicza!

Fenomenalny mecz w wykonaniu podopiecznych Marcina Chodkiewicza.  Takiego widowiska dawno nie było w międzychodzkiej hali! Sokół był wyraźnie lepszy od Enei Basket Poznań!
Fenomenalny mecz w wykonaniu podopiecznych Marcina Chodkiewicza. Takiego widowiska dawno nie było w międzychodzkiej hali! Sokół był wyraźnie lepszy od Enei Basket Poznań! Krzysztof Wróblewski

W ramach 8. Kolejki 2LM sezonu 2021/2022 Sokół Międzychód na własnym parkiecie podejmował do tej pory niepokonaną drużynę Enei Basketu Poznań, w której występują zawodnicy z ekstraklasową przeszłością oraz były zawodnik Sokoła – od wielu lat lider rankingów zbiórek – Jakub Simon. Międzychodzki zespół do tego meczu przystąpił osłabiony brakiem czterech zawodników z BC Sieraków, którzy z powodów zdrowotnych nie mogli uczestniczyć i wspomóc drużyny w meczu.
Spotkanie rozpoczęło się od wygrania rzutu sędziowskiego przez Jakuba Simona i zdobycia pierwszych dwóch punktów przez drużynę przyjezdnych. Pierwsze punkty dla Sokoła zdobył Mariusz Małachowski. Przez siedem minut premierowej odsłony walka toczyła się „kosz za kosz”, a żadna drużyna nie potrafiła uzyskać przewagi. Wtedy to sprawy w swoje ręce wziął Jakub Nowak, który zanotował 10 oczek przy 5 gości wyprowadzając Sokoła prowadzenie 27:23.
Druga część gry rozpoczęła się od zdobycia dwóch punktów przez obie drużyny. Przez kolejne dwie minuty żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do kosza rywali. Niemoc tę przerwał Mariusz Małachowski celnym rzutem z półdystansu. Kolejne cztery punkty gospodarzy dały 10-punktowe prowadzenie. Do końca pierwszej połowy przewaga miejscowych oscylowała w granicach 10 oczek. Po celnych rzutach Jakuba Simona na tablicy świetlnej widniał wynik 48:39.
Po przerwie zawodnicy Marina Chodkiewicza zanotowali run +8. Niemoc gości przerwał Patryk Stankowski celnym rzutem za dwa. Było to jednak za mało! Kolejne punkty Marcina Wróbla, Jarosława Kalinowskiego czy Damiana Szymczaka pozwoliły na osiągnięcie zdecydowanej przewagi aż 23-punktowej. Towarzyszyły temu efektowne akcje, które zdecydowanie cieszyły Kibiców zgromadzonych w międzychodzkiej hali. Przed ostatnią kwartą na tablicy widniał wynik 78:55.
Ostatnia odsłona rozpoczęła się od serii 0:7 przyjezdnych. Jednak na odpowiedź Sokoła nie trzeba było długo czekać! Run +8 nie pozostawił gościom żadnych szans na zwycięstwo. Na zakończenie meczu zawodnicy Enei mieli jeszcze zryw, jednak 8 oczek było zdecydowanie za małą zdobyczą. Ostatecznie spotkanie to zakończyło się wysokim zwycięstwem Sokoła 94:77!

Kolejne spotkanie ligowe podopieczni Marcina Chodkiewicza rozegrają w międzychodzkiej hali w najbliższą sobotę. Tym razem do Krainy Stu Jezior przyjedzie od zawsze „niewygodny” rywal – drugi zespół Asseco Arki Gdynia. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 17:00. Cztery dni później Sokół ponownie powróci na własny parkiet. Wyjątkowo w środę tj. 17.11 o godzinie 19:00 zmierzy się z Ogniwem Szczecin.
Po 8. Kolejkach Sokół plasuje się na 6 pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 4 zwycięstw i 4 porażek.