Sokół Międzychód przegrywa spotkanie z Politechniką Gdańsk, jednak zapewnia sobie udział w PLAY-OFF sezonu 2019/2020

Niestety... Środowe spotkanie z Politechniką Gdańsk nie okazało się udane dla podopiecznych Marcina Chodkiewicza. Jednak zapewnili sobie oni udział w PLAY-OFF sezonu 2019/2020. Politechnika Gdańsk

W ramach XXI kolejki 2LM Sokół Międzychód udał się do Gdańska, gdzie zmierzył się z miejscową Politechniką – ubiegłorocznym zwycięzcom grupy A.
Spotkanie rozpoczęło się przegrania rzutu sędziowskiego przez Jakuba Simona i zdobyciu dwóch punktów przez drużynę gospodarzy. Pierwsze dwa oczka dla Sokoła zdobył Marcin Chodkiewicz. Przez całą pierwszą odsłonę walka toczyła się „kosz za kosz”, a po syrenie kończącej tą część na tablicy widniał wynik 22:21 dla miejscowych.
Druga odsłona rozpoczęła się od szybkiego zdobycia czterech oczek przez Macieja Wejmana i Jarka Kalinowskiego. Kolejne rzuty „Kaliego”, Jakuba Nowaka czy Łukasza Ulchurskiego pozwoliły zawodnikom Marcina Chodkiewicza objąć po 4 minutach 7-punktowe prowadzenie. Przez kolejne trzy minuty gracze Sokoła zdołali zwiększyć przewagę do 10 oczek. Wtedy to, za sprawą Pawła Pawłowskiego Gdańsk przerwał swoją niemoc i powrócił do gry odrabiając przy tym 7 oczek. Po wymianie rzutów osobistych obie drużyny zeszły na przerwę przy prowadzeniu Sokoła 42:38.
Po przerwie nastąpiła powtórka scenariusza z sobotniego spotkania z Notecią Inowrocław… Walka była wyrównana tylko przez trzy miejsce minuty tej odsłony. Wtedy to gospodarze zanotowali run +19, co pozwoliło na osiągnięcie prowadzenia 67:51. Run przerwał Łukasz Ulchurski celnym rzutem za trzy, jednak po nim zawodnicy Politechniki zanotowali kolejne 5 oczek, co przed ostatnią odsłoną dało rezultat 72:51 dla miejscowych.
W ostatniej części Sokół przerwał swoją kompletną niemoc zdobywając 6 oczek. Na niewiele się to jednak zdało, gdyż przewaga Politechniki Gdańskiej była na tyle duża, że grając spokojnie do końca spotkania udało im się „dowieźć” zwycięstwo do końca. Ostatecznie spotkanie zakończyło się piątą porażką z rzędu Sokoła. Tym razem zespół z Trójmiasta wygrał 96:72.

Ostatnie spotkanie rundy zasadniczej podopieczni Marcina Chodkiewicza rozegrają już w przyszłą środę tj. 18 marca o godzinie 18:00. Wtedy do na własnym parkiecie podejmą oni beniaminka tegorocznych rozgrywek – Żaka Koszalin, który z bilansem 9-11 (zaległy jeden mecz) zajmuje aktualnie 9 miejsce w ligowej tabeli. Sokół zaś przed ostatnią kolejką zajmuje 5 lokatę (stan na 10.03).
Na chwilę obecną nie wiadomo, czy to spotkanie będzie otwarte dla publiczności ze względu na ryzyko związane z rozprzestrzeniającym się koronawirusem SARS-Cov-2, wywołującym chorobę COVID-19. Miejmy jednak nadzieję, że tak się nie stanie i wierni Kibice poprowadzą swoją drużynę do zwycięstwa w ostatnim spotkaniu rundy zasadniczej!

Politechnika Gdańsk – Sokół Międzychód 96:72 (22:21, 16:21, 34:9, 24:21)