Sokół Międzychód - Sudety Jelenia Góra 61:46. Istotne zwycięstwo na własnym parkiecie

Jakub Nowak (Sokół Międzychód) wrócił do składu po dwóch meczach nieobecności i pomógł swojemu zespołowi odnieść przekonujące zwycięstwo Leszek Furmann
Sokół Międzychód w spotkaniu 11. kolejki podejmował na swoim terenie Sudety Jelenia Góra. Jednostronne starcie zakończyło się okazałym zwycięstwem gospodarzy. Przyjezdni nie zdobyli nawet 50 punktów!

Sokół Międzychód nie może zaliczyć do udanych ostatnich tygodni. Porażka ze Stalą, potem niepowodzenie w Kątach Wrocławskich, a niedawno bolesna wpadka w Kaliszu. Sytuację ratuje pewne zwycięstwo z Gimbasketem. Ilość niepowodzeń zaczęła jednak powoli frustrować lokalnych kibiców, toteż mecz z Sudetami był bardzo ważny w kontekście odzyskania zaufania fanów.

Gospodarze spisali się znakomicie. Od samego początku grali wyśmienicie w obronie, nie pozwalając liderom gości na rozwinięcie skrzydeł. Bezradny był nawet Łukasz Niesobski, który w ostatnich latach kończył sezon ze średnią ponad 20 punktów. W Międzychodzie zdobył tylko 13 oczek. Gospodarze przejęli inicjatywę w sobotnim meczu już w pierwszej kwarcie. W drugiej odsłonie pryjezdni nawiązali jeszcze walkę, a nawet wyszli na prowadzenie. Trwało to jednak bardzo krótko. Końcówka drugiej odsłony była kluczowa dla dalszego przebiegu meczu. Miejscowi na przerwę schodzili z przewagą 7 oczek. Trzecia kwarta to był prawdziwy pogrom. Sokół Międzychód pozwolił rywalom na zdobycie zaledwie 6 punktów! Podopieczni Marcina Chodkiewicza sami dopisali do swojego konta 21 oczek. Tym samym emocje w tym meczu w zasadzie się skończyły. W czwartej kwarcie lepiej spisali się zawodnicy z Jeleniej Góry, ale o drastycznej zmianie wyniku nie było mowy. Sokół Międzychód pokonał ostatecznie Sudety 61:46.

Sokół Międzychód - Sudety Jelenia Góra 61:46
(16:13, 12:8, 21:6, 12:19)

punkty: Adam Chodkiewicz - 13, Adam Adamski - 11, Jarosław Kalinowski - 9, Jakub Nowak - 8, Marcin Chodkiewicz - 8, Patryk Bielecki - 5, Bartosz Zawadzki - 3, Kacper Chmielewski - 2, Maciej Wejman - 2, Patryk Kuca - 0, Mikołaj Smarzy - 0, Hugo Sobczak - 0