Sokół Międzychód - Sudety Jelenia Góra 89:59. Efektowne zakończenie sezonu [GALERIA]

Sokół Międzychód rozgromił Sudety Jelenia Góra
Sokół Międzychód rozgromił Sudety Jelenia Góra Leszek Furmann
Sokół Międzychód efektownie pożegnał się z kibicami. W ostatnim spotkaniu sezonu koszykarze Sławomira Szulczyka rozbili na swoim parkiecie Sudety Jelenia Góra

Sobotni mecz Sokoła był dla lokalnych kibiców ostatnią okazją do zobaczenia międzychodzkich koszykarzy w sezonie 2014/2015 we własnej hali. Zawodnicy Sławomira Szulczyka nie zawiedli i w efektowny sposób rozprawili się ze swoimi rywalami.

Mecz układał się znakomicie od samego początku. Pierwsza piątka Sokoła szybko osiągnęła znaczącą przewagę nad rywalami. Po pięciu minutach tablica pokazywała rezultat 13:6. Już w pierwszej kwarcie Sokół Międzychód znakomicie radził sobie na dystansie. Celnymi trójkami popisali się Filip Taisner i Adam Adamski. Na dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony miejscowi prowadzili już 23:10, a ostatecznie wygrali te dziesięć minut 25:12.

Druga kwarta rozpoczęła się wyśmienicie. Miłosz Sroczyński trafił zza łuku, dołożył do tego kolejne dwa oczka, a po akcji Filipa Dylika Sokół Międzychód wyszedł na 20-punktowe prowadzenie 32:12. Międzychodzcy kibice świetnie się bawili i zagrzewali zespół do walki. Gospodarze świetnie bronili i pozwolili Sudetom rzucić zaledwie 9 oczek. Sami powiększyli jeszcze przewagę z pierwszej kwarty. Kolejną trójkę zanotował niesamowity Adam Adamski. Tuż przed przerwą punkcik dołożył jeszcze Michał Łabutka i do szatni Sokół Międzychód schodził z pokaźnym prowadzeniem 38:21.

Po zmianie stron trener gospodarzy swobodnie rotował składem, a Sokół wciąż grał na dobrym poziomie. W tej odsłonie do kosza wpadało niemal wszystko. Duet Nowak - Taisner doprowadził do stanu 46:25. Po kolejnych akcjach Sroczyńskiego i Nowaka międzychodzianie mieli już na koncie 50 punktów. Kolejny fragment tej kwarty to prawdziwy teatr jednego aktora. Maciej Wejman wszedł na parkiet i rozbił bank, rzucając trzy trójki w 44 sekundy! Swoje punkty zdobył też inny wychowanek Sokoła - Rafał Kotowski. Kibice szaleli, a w końcówce odsłony szalał też Miłosz Sroczyński, który w ciągu dwóch minut przeprowadził cztery skuteczne akcje. Goście zagrali w tej kwarcie przyzwoicie, ale nie byli w stanie dorównać miejscowym. Sokół Międzychód wygrał tę odsłonę 30:18 i przed ostatnią ćwiartką miał już niemal 30 oczek przewagi.

Świadomi przesądzonego wyniku zawodnicy obu drużyn w ostatniej kwarcie zagrali radosną koszykówkę. Siatkę paliły kolejne trójki międzychodzian (Taisner, Ulchurski, Gubernat). Z bardzo dobrej strony ponownie pokazali się zmiennicy. Goście również prezentowali jednak niezły basket, a gra toczyła się punkt za punkt. Na parkiecie brylowali Minciel i Raczek. Ostatecznie po bardzo dobrym spotkaniu Sokół Międzychód wygrał 89:59.

W toczącym się równolegle spotkaniu Obra Kościan przez cały mecz prowadziła na własnym parkiecie z Polonią Leszno. W końcówce goście dogonili jednak rywali. Ostatecznie w Kościanie padł remis! W dogrywce Polonia okazała się lepsza i wygrała 82:85. Kilkanaście minut później w Rawiczu skończyło się spotkanie, w którym Rawia ograła zespół z Wrocławia. Efektem takiego układu jest wyłonienie spadkowicza. Z 2 Ligą Mężczyzn pożegnała się Obra Kościan. W związku z tym ostatnia kolejka nie musi być rozgrywana.

Sokół Międzychód - Sudety Jelenia Góra 89:59
(25:12, 13:9, 30:18, 21:20)

Sokół:Taisner - 15, Sroczyński - 15, Nowak - 14, Wejman - 11, Adamski - 10, Dylik - 8, Ulchurski - 6, Gubernat - 6, Łabutka - 3, Kotowski - 1, Cejba - 0
Sudety: Niesobski - 13, Minciel - 12, Wilusz - 9, Taraszkiewicz - 8, Raczek - 8, Czekański - 3, Drąg- 2, Wojciul - 2, Nadolski - 2, Dąbrowski - 0