Sokół Międzychód wygrał trzecie spotkanie w tym roku. Brawo! Sokół! Brawo!

Krzysztof Sobkowski
Sokół Międzychód - Gimbasket Wrocław 74:63 (16 stycznia 2016)
Sokół Międzychód - Gimbasket Wrocław 74:63 (16 stycznia 2016) Dariusz Wacławik
Sokół Międzychód pokonał w sobotę 16 stycznia Gimbasket Wrocław 74:63 (23:16, 13:22, 22:4, 16:21). Tym samym Sokół Międzychód wygrał trzecie spotkanie w tym roku.

To był ciężki tydzień dla Sokoła. Wszyscy jeszcze pamiętamy dramatyczny mecz z MKS Otmuchów w międzychodzkiej hali sprzed tygodnia, kiedy to koszykarze Sławomira Szulczyka potrzebowali aż dwóch dogrywek, by pokonać rywali. W końcu się jednak udało.

ZOBACZ RELACJĘ Z MECZU SOKÓŁ MIĘDZYCHÓD - MKS OTMUCHÓW

Zaledwie cztery dni później, bo już w środę 13 stycznia Sokoły poleciały do Wrocławia na mecz z miejscowym WKK. Sokół Międzychód wygrał 67:69, ale we wrocławskiej hali kibice przeżyli kolejny sportowy emocjonalny dramat.

ZOBACZ RELACJĘ Z MECZU WKK WROCŁAW - SOKÓŁ MIĘDZYCHÓD

W sobotę 16 stycznia przyszedł czas na kolejny mecz z drużyną wrocławską. Tym razem do Międzychodu przyjechał zespół Gimbasketu Wrocław. Miejscowi zgodnie z oczekiwaniami wygrali, ale nie był to wcale spacerek.

SOKÓŁ MIĘDZYCHÓD - GIMBASKET WROCŁAW - I KWARTA 23:16
Początek w wykonaniu Sokoła nie należał do najlepszych. Słabsi fizycznie goście rozrzucali się z dystansu i po prowadzili nawet 4:13. Dopiero w drugiej części tej kwarty tryby w maszynie Sokoła zaczęły się układać i gospodarze odrobili straty z nawiązką.

SOKÓŁ MIĘDZYCHÓD - GIMBASKET WROCŁAW - II KWARTA 13:22
Drugą kwartę znów lepiej rozpoczęli koszykarze gości. Konsekwentnie rzucali zza linii za 3 punkty i nie decydowali się na akcje spod kosza, które z góry były skazane na porażkę. Sokół z kolei lepsze okresy gry przeplatał słabszymi i ostatecznie na przerwę schodził do szatni przegrywając 36:38.

SOKÓŁ MIĘDZYCHÓD - GIMBASKET WROCŁAW - III KWARTA 22:4
Po przerwie Sokoły wyszły na parkiet odmienieni. Zagrali dobrze w defensywie, a także w ofensywie. Goście całkowicie się pogubili. W ciągu 10 min. rzucili zaledwie 4 oczka, przy 22 dla Sokoła. Dwukrotnie efektownym wsadem popisał się Adam Chodkiewicz, a na sam koniec tej części meczu zapisał na swoje konto "trójkę" i ustalił wynik meczu na 59:42.

SOKÓŁ MIĘDZYCHÓD - GIMBASKET WROCŁAW - IV KWARTA 16:21
W ostatniej części Sokół prowadził już nawet różnicą 20 punktów. Ale potem jakby z drużny zeszło powietrze. Dobrze zagrał Adam Adamski. Najpierw celnie rzucił z dystansu, chwilę później popisał się "trójką". W kolejnej akcji zanotował stratę, ale ruszył do obrony i kibice mogli podziwiać efektowny blok w jego wykonaniu. W końcówce lepiej zagrali goście, którzy rzucili się do odrabiania strat. Zdołali je jednak tylko zmniejszyć.

BLOK ADAMA ADAMSKIEGO ZAREJESTROWANY PRZEZ UŻYTKOWNIKA THE POLEJ NA YT:

Tego dnia na trybunach Sokół miał wyjątkowych kibiców. To dzieci ze świetlic wiejskich w Głażewie i Łowyniu. Ich przyjazd na mecz to pomysł nauczyciela Marcina Szulca oraz kilku rodziców, którzy podjęli się opieki nad dziećmi podczas meczu. Bezpłatnie wszystkich na mecz dowiozła z kolei firma przewozowa Rafała Hildebrandta. Wszyscy mogli wziąć udział po meczu w konkursie rzutów do kosza, porozmawiać z zawodnikami, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia i... odebrać z rąk prezesa Sokoła Jerzego Biskupskiego pamiątkowe gadżety promocyjne.