Sokół nie zwalnia! Podopieczni Marcina Chodkiewicza pewnie wygrywają z SMS PZKosz Władysławowo i notują 8. zwycięstwo w obecnych rozgrywkach

Hania Wojtaszek

W ramach 14. Kolejki 2 ligi koszykówki mężczyzn do Krainy Stu Jezior przyjechał młody zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZKosz z Władysławowa.
Mecz rozpoczął się od wygrania rzutu sędziowskiego przez Mariusza Małachowskiego i zdobycia trzech punktów przez Jakuba Nowaka. Po kolejnych rzutach Damiana Szymczaka i wspomnianego Jakuba Sokół po trzech minutach prowadził już 10:2. Dobra gra w ataku w kolejnych minutach pozwoliła na zwiększenie prowadzenia, bowiem na dwie minuty przed końcem premierowej kwarty było to już 11 oczek (21:12). W ostatnie akcje lepiej wykorzystali jednak przyjezdni, którzy odrobili część strat, zmniejszają przewagę do 5 punktów. Pierwsza ćwiartka zakończyła się wynikiem 21:16 dla miejscowych.
Przez sześć minut drugiej kwarty walka była wyrównana i toczyła się praktycznie „kosz za kosz” Wtedy to za sprawą duetu Nowak – Małachowski Sokół zanotował run +9, co w efekcie dało wynik do przerwy 41:29.
Przez 4 pierwsze minuty trzeciej odsłony walka ponownie była bardzo wyrównana, a obie drużyny punktowały naprzemiennie. Przewaga Sokoła ciągle oscylowała w granicach 10-15 oczek, a przyjezdni nie potrafili zmniejszyć straty. Po trzeciej odsłonie na tablicy widniał wynik 70:55.
Ostatnia część spotkania była już tylko formalnością. 7 oczek z rzędu zdobytych przez Jakuba Nowaka i Damiana Szymczaka na 6 minut przed końcem meczu pozwoliło na uzyskanie 16-punktowej przewagi. Kolejny run zwiększył ją do 22 punktów (86:64). W końcówce meczu z dobrej strony pokazała się młodzież z BC Sieraków. Młodzi zawodnicy z meczu na mecz robią spore postępy i z każdym spotkaniem odgrywają coraz to większą rolę w zespole Marcina Chodkiewicza.
Ostatecznie spotkanie to zakończyło się wynikiem 96:71 i 8. Zwycięstwem z rzędu Sokoła w obecnych rozgrywkach, a 10 w całym sezonie.
W ostatniej kolejce pierwszej rundy rozgrywek zawodnicy Marcina Chodkiewicza pauzują.
Natomiast już w najbliższą środę Sokół rozegra pierwsze spotkanie rundy rewanżowej. Tym razem do Międzychodu przyjedzie AZS Politechnika Gdańsk. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 19:00. Mecz ten został przełożony z 1 stycznia. Będzie to ostatnie spotkanie międzychodzkich zawodników w obecnym roku kalendarzowym.

Po czternastu spotkaniach podopieczni Marcina Chodkiewicza notują bilans 10-4 z stosunkiem koszy zdobytych do straconych +168.