Sokół Pniewy - Warta Międzychód 1:6. Po kapitalnym meczu Warta awansowała do 1/4 finału PP WZPN

Warta Międzychód w 1/8 finału Pucharu Polski WZPN pokonała Sokoła Pniewy aż 1:6!

W niedzielę Warta Międzychód pojechała do Pniew na mecz 1/8 finału Pucharu Polski WZPN. Podopieczni Jacka Paska zaprezentowali się znakomicie.

Po pierwszej połowie Warta, po golu Jarosława Krysiaka, prowadziła 0:1.

Druga część gry to prawdziwy festiwal strzelecki gości. W 53. minucie Szymon Nabzdyk podwyższył na 0:2. Dziesięć minut później Szymon Kołodziej dołożył kolejną bramkę. Sokół Pniewy bardzo szybko odpowiedział golem Krystiana Sochaja (byłego zawodnika Arki Gdynia). Warciarze nie pozwolili jednak gospodarzom na rozwinięcie skrzydeł. W 68. minucie Szymon Kołodziej strzelił swojego drugiego gola, doprowadzając do stanu 1:4. Pięć minut później Bartosz Nowak zdobył bramkę numer 5 dla Warty. Worek z bramkami zawiązał ostatecznie Patryk Cukiert, ustalając wynik spotkania na poziomie 1:6.

Sprawdź >>> Zima płata figle. Kiedy lokalne zespoły zaczną rundę wiosenną?

Tak dobry wynik pozwala kibicom patrzeć optymistycznie w przyszłość. Warta Międzychód jest już w 1/4 finału Pucharu Polski WZPN. 10 kwietnia o awans do ćwierćfinału zagrają także Zieloni Lubosz. Ich przeciwnikiem będzie Warta II Poznań.