Sokół ponownie zwycięża! Wygraną z Treflem Sopot podopieczni Marcina Chodkiewicza zanotowali piąte zwycięstwo z rzędu!

Zawodnicy Marcina Chodkiewicza nie zwalniają tempa. W minioną sobotę pewnie wygrali na trudnym terenie Trefla Sopot. Zanotowali przy tym piąte zwycięstwo z rzędu! Sokół Międzychód

W ramach 11. Kolejki 2LM Sokół Międzychód udał się do Sopotu, gdzie rozegrał spotkanie z od zawsze „niewygodnym” rywale, miejscowym Treflem.
Mecz rozpoczął się od wygrania rzutu sędziowskiego przez Mariusza Małachowskiego i zdobycia dwóch punktów przez Damiana Szymczaka. Po dwóch minutach spotkania na tablicy widniał wynik 6:10 dla przyjezdnych. Kolejne punkty Jakuba Nowaka, Mariusza Małachowskiego i Damiana Szymczaka dały prowadzenie Sokoła na półmetku premierowej odsłony 9:17. Do końca kwarty zawodnicy Trefla zmniejszyli jednak stratę, która wynosiła tylko 2 oczka – 26:28.
Miejscowi drugą odsłonę rozpoczęli od run’u +8, który pozwolił im objąć prowadzenie 34:28. Pierwsze punkty w tej części gry dla Sokoła zdobył Adam Chodkiewicz. Po chwili trzy punkty dołożył Jarosław Kalinowski i ponownie Adam Chodkiewicz. Przez kolejne minuty walka toczyła się „kosz za kosz”. Run +9 Sokoła w końcówce pierwszej połowy pozwolił na odskoczenie rywalom i ustalenie wyniku po drugiej kwarcie na 40:48.
Po przerwie Sokół zaprezentował pokaz strzelecki. Przez niespełna trzy minuty zawodnicy Marcina Chodkiewicza zanotowali 11 oczek przy zerowym dorobku gospodarzy. Trefl swoją niemoc w ofensywie przerwał dopiero w czwartej minucie trzeciej odsłony. Do końca tej części Sokół zwiększył jeszcze swoją przewagę, głównie za sprawą Jakuba Nowaka, który w końcówce zdobył 7 punktów. Przez ostatnią kwartą przyjezdni prowadzili 72:48.
W ostatniej odsłonie Trefl zaczął powoli odrabiać straty, które na półmetku wynosiły 20 oczek. W ostatnich minutach Marcin Chodkiewicz „postawił” na młodzież, która zaprezentowała się całkiem dobrze. Młodzi zawodnicy nie pozwolili na odwrócenie losów meczu. Mimo zdobycia przez zawodników Trefla 11 punktów w ostatniej minucie Sokół nie dał sobie wyrwać wygranej. Ostatecznie spotkanie zakończyło się piątym z rzędu zwycięstwem Sokoła 87:80.

Już w najbliższą sobotę podopieczni Marcina Chodkiewicza powrócą do międzychodzkiej hali. Tym razem o godzinie 17:00 zabrzmi pierwszy gwizdek z drugim zespołem Enei Astorii Bydgoszcz. Najbliższy rywal Sokoła z dorobkiem 4 zwycięstw i 6 porażek plasuje się aktualnie na 9. Pozycji w ligowej tabeli. Międzychodzki zespół zaś z bilansem 7 zwycięstw i 4 porażek zajmuje 4. Lokatę. Tydzień później międzychodzki zespół uda się do Chełmna, gdzie zmierzy się z beniaminkiem rozgrywek.