Sokół znów pokazał pazur! Sudety Jelenia Góra poległy w starciu z podopiecznymi Marcina Chodkiewicza!

Dziewiąte zwycięstwo Sokoła w obecnych rozgrywkach stało się faktem! W sobotni wieczór podopieczni Marcina Chodkiewicza pewnie pokonali Sudety Jelenia Góra. Sokół Międzychód

W ramach 12 kolejki rozgrywek 2 ligi koszykówki mężczyzn Sokół Międzychód udał się na bardzo ciężki teren, a mianowicie do Jeleniej Góry, gdzie zmierzył się z miejscowymi Sudetami.
Spotkanie rozpoczęło się od przegrania rzutu sędziowskiego przez Jakuba Simona. Pierwsze punkty w meczu zdobył w Damian Szymczak. Zdeterminowany Sokół po niespełna czterech minutach prowadził już 4:11. Kolejne celne rzuty dwóch Jakubów (Simona i Nowaka) pozwoliły drużynie z Międzychodu po siedmiu minutach spotkanie prowadzić już 9:20. Chwilowy przestój w ataku pozwolił Sudetom zmniejszyć przewagę do 5 oczek na 0:35 minuty przed końcem pierwszej ćwiartki. Jednak po faulu Rafała Nieboskiego na Konradzie Jelskim w akcji rzutowej za trzy, przewaga Sokoła znów wzrosła, gdyż „Kondziu” wykorzystał wszystkie rzuty osobiste. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 17:25.
Druga ćwiartka przez pierwsze cztery minuty była bardzo wyrównana, a walka (jak to zwykle bywa w meczach Sokoła na początku drugiej ćwiartki) toczyła się „kosz za kosz”. Wtedy to sygnał do ataku celnym rzutem za trzy dał Jakub Nowak. Wtedy to Sokół zanotował run +19. Duża w tym zasługa „Stony”, który trafił w tym czasie 5 „trójek”. Do końca kwarty Sudety próbowały zmniejszyć sporą przewagę, którą zbudowali sobie zawodnicy Marcina Chodkiewicza, jednak próby te były nieskuteczne. Na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 41:60 dla Sokoła.
Po przerwie gra stała się bardzo wyrównana. Pod koszami szaleli Jakub Simon i Adam Adamski, na obwodzie wspierali ich Łukasz Ulchurski, Jakub Simon i Damian Szymczak. Ćwiartka ta zakończyła się minimalną korzyścią dla Sokoła 19:20, co w ogólnym rozrachunku dało wynik 60:80 przed ostatnią częścią.
Ostatnia kwarta była już tylko formalnością. W niej ponownie Sokół pokazał pazur. Trener Chodkiewicz postawił w niej głównie na zmienników, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony. Ostatecznie spotkanie zakończyło się 9 zwycięstwem, a czwartym z rzędu Sokoła w obecnych rozgrywkach.

Już w najbliższą sobotę podopieczni Marcina Chodkiewicza zakończą pierwszą rundę rozgrywek sezonu 2020/2021. Tym razem na własnym parkiecie zmierzą się z nieprzewidywalnym zespołem z Kątów Wrocławskich – Dijo Maximus. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 17:00. Ze spotkanie przeprowadzona zostanie transmisja LIVE, którą znajdziecie w social mediach Sokoła.