Sokoły skuteczniejsze: Koszykarze Sokół Międzychód pokonali Biofarm Basket II Poznań

Jakub Zachciał
Patryk Ratajczak
Sokół Międzychód wygrał z Biofarm Basket II Poznań
Sokół Międzychód wygrał z Biofarm Basket II Poznań Patryk Ratajczak
Koszykarze MKS-u Sokół Międzychód po raz drugi w obecnej kampanii pokonali Biofarm Basket II Poznań. W sobotnie południe podopieczni grającego trenera Marcina Chodkiewicza wygrali w poznańskim CityZen 90:75.

Zawodnicy Sokoła Międzychód mocno otworzyli rywalizację – akcja dwa plus jeden Adama Chodkiewicza oraz celne rzuty Jakuba Nowaka dały po 180 sekundach prowadzenie MKS-u – 10:2. Poznaniacy trafiali pojedynczymi zagraniami Aleksandra Wiśniewskiego, lecz gracze z Międzychodu nadal byli w gazie. Po trzypunktowych akcjach Marcina Chodkiewicza i Łukasza Ulchurskiego przyjezdni wygrywali dwucyfrową różnicą (19:8). Obraz gry nie zmienił się w końcówce premierowej odsłony – międzychodzianie dziurawili raz po raz kosz rywali, notując run 11:4. Celny dystans Ulchurskiego i półdystans Nowaka dał po dziesięciu minutach wysokie prowadzenie gości – 30:12.

W następnej części Łukasz Kupczyński dołożył kolejne pięć oczek dla Sokołów, trafiając trójkę i półdystans. Z czasem poznaniacy złapali swój dobry moment w grze – po celnym lay-upie Mateusza Jakubiaka i dalekim dystansie Jarosława Giżyńskiego, poznańska drużyna pomniejszyła przewagę przyjezdnej ekipy do 13 punktów w połowie tej części. W następnym fragmencie koszykarze MKS-u wrócili do skutecznej gry w ofensywie za sprawą oczek zdobytych przez Jakuba Simona. Pod koniec kwarty wyrównała się walka między oboma zespołami, które w ciągu 60 sekund dopisały do swoich kont kolejne punkty. Po pierwszej połowie MKS Sokół wygrywał 46:28.

Po dłuższej przerwie obie ekipy grały kosz za kosz. Po stronie Sokołów punktował Marcin Chodkiewicz, zaś po stronie Biofarmy Aleksander Wiśniewski. W następnych akcjach ekipa przyjezdnych zwiększyła dystans do 23 punktów, dzięki skutecznym rzutom Nowaka. W późniejszym fragmencie poznaniacy mocno zerwali się do ataku, notując serię 19:0. Miejscowi wykorzystali przekroczony limit fauli przyjezdnej drużyny, punktując przeciwników spod kosza oraz linii rzutów wolnych. Punkty z półdystansu Szymona Sobiecha oraz spod obręczy Wiśniewskiego i Giżyńskiego dały po trzech ćwiartkach 61:58 na korzyść międzychodzian.

Role odwróciły się w ostatniej odsłonie – koszykarze z Międzychodu złapali dobry fragment w ofensywie, notując 11:4. Punkty spod kosza Simona i trójka Ulchurskiego ponownie dały dwucyfrową przewagę nad poznańską drużyną (72:62). W dalszych minutach rywalizacji goście dyktowali warunki gospodarzom – skuteczne rzuty Simona i Nowaka dały bezpieczne prowadzenie dla graczy Sokoła, które dowieźli już do końcowej syreny. W ostatecznym rozrachunku MKS Sokół Międzychód pokonał Biofarm Basket II Poznań 90:75.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0