Starcie ligowych gigantów na Bielsku

Krzysztof Sobkowski
Wojciech Mochalski (z prawej) zdobył dla Bielska honorową bramkę
Wojciech Mochalski (z prawej) zdobył dla Bielska honorową bramkę Krzysztof Sobkowski
Po zimowej przerwie ruszyła międzychodzka Liga Sołecka. Wszystkie weekendowe mecze zostały poprzedzone minutą ciszy. Piłkarze w ten sposób uczcili tragiczną śmierć jednego z ligowych arbitrów, który 6 kwietnia zginął w wypadku niedaleko Gorzynia.

Na Bielsku doszło do derbowego starcia ekipy "starego Bielska" z reprezentacją osiedla Olmin. Podobnie, jak jesienią, tak i teraz lepsi okazali się ci drudzy. Tym razem wygrali 1:2. Obie bramki dla Olminu strzelił Krzysztof Wachowiak. Honorowe trafienie dla Bielska zanotował zaś Wojciech Mochalski. Lider rozgrywek - ekipa z Radgoszczy - podejmował na swoim terenie drużynę z Łowynia. Mecz był wyrównany. Wygrała Radgoszcz, ale zaledwie 1:0. Zwycięską bramkę strzelił Tomasz Graj.

W Mokrzcu miejscowa drużyna zmierzyła się z Głażewem. W regulaminowym czasie padł remis 2:2, więc zespoły podzieliły się punktami. Dla Mokrzca bramki zdobyli Łukasz Nastarowicz i Adam Lachowicz. Dla Głażewa Piotr Surówka i Bartosz Gursz. W Kolnie miejscowi piłkarze wysoko przegrali z Gorzyniem, bo aż 3:11. Dla gospodarzy dwie bramki strzelił Przemysław Wendowski i jedno trafienie dołożył Zbigniew Ren. Dla gości z kolei Szymon Mikuła i Jarosław Jenek zanotowali po trzy gole, Przemysław Olech dwa, a Maciej Cichosz, Wojciech Kowalski i Paweł Kowalski po jednym.

W Dormowie natomiast miejscowi zawodnicy pokonali Kamionnę 3:2. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Damian Michalski, a jedną Mateusz Tomkowiak. Dla gości dwa trafienia padły udziałem Jakuba Kłosowskiego.