Strażacy rozstrzygnęli konkurs. Czujki tlenku węgla zostały rozlosowane

Jakub Czekała
Jakub Czekała
KP PSP Międzychód
Udostępnij:
W grudniu informowaliśmy o tym, że Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie wraz ze Starostwem Powiatowym w Międzychodzie ponownie zaprosili mieszkańców do udziału w  konkursie "Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa", który skierowany był do dorosłych mieszkańców powiatu.

W konkursie po raz kolejny można było wygrać czujniki tlenku węgla – a więc bardzo przydatne w każdym gospodarstwie domowym urządzenia, dzięki którym uratowane może zostać nasze zdrowie, a przede wszystkim życie.

- Te małe niepozorne czujniki potrafią wykryć obecność tlenku węgla w pomieszczeniach i w porę o nim zaalarmować. Ten bezwonny i bezzapachowy gaz jest dla nas śmiertelnie niebezpieczny, a w dzisiejszych czasach pojawia się coraz częściej. Źródłem emisji tlenku węgla są urządzenia grzewcze opalane drewnem, węglem, gazem, olejem opałowym – mówił nam oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie.

Aby wziąć udział w losowaniu, chętni musieli dostarczyć ankietę, w której prawidłowo odpowie się na pięć pytań – każde jednokrotnego wyboru. Organizatorzy zapowiadali, że z dostarczonych kwestionariuszy, w których zostaną udzielone poprawne odpowiedzi na wszystkie pytania, zostanie wylosowanych 25 ankiet. Ich właściciele zostaną nagrodzeni czujką tlenku węgla.

I właśnie w poniedziałek 24 stycznia 2022 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Międzychodzie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu skierowanego do mieszkańców powiatu międzychodzkiego pt.  „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa! Styczeń 2022”.

- W obecności Komendanta Powiatowego PSP w Międzychodzie bryg. Mariusza Trajnowskiego z wszystkich nadesłanych ankiet wylosowano dwadzieścia pięć formularzy, na których udzielono poprawnej odpowiedzi na pięć pytań. Zgodnie z zapisami regulaminu właściciel zgłoszonej ankiety zostanie nagrodzony czujką tlenku węgla (czadu). Zwycięzcy mogą spodziewać się telefonu od organizatora z informacją o wygranej – dodał oficer prasowy międzychodzkiej KP PSP.

Organizatorem konkursu była Komenda Powiatowa PSP w Międzychodzie, a partnerem Starostwo Powiatowe w Międzychodzie. Mamy nadzieję, że czujki zostaną zainstalowane w budynkach, przez co bezpieczeństwo mieszkańców wzrośnie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rosja niszczy ukraiński przemysł

Wideo

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie