Szóste zwycięstwo Sokoła z rzędu! Tym razem podopieczni Marcina Chodkiewicza pewnie pokonali Eneę Astorię Bydgoszcz!

Patryk Ratajczak
Sobotnie popołudnie ponownie okazało się szczęśliwe dla zawodników międzychodzkiego Sokoła! Podopieczni Marcina Chodkiewicza pewnie odnieśli 6. zwycięstwo z rzędu. Tym razem rozgromili Astorię Bydgoszcz! Krzysztof Wróblewski

W ramach 12. Kolejki Sokół Międzychód na własnym parkiecie zmierzył się z Eneą Astorią Bydgoszcz. Spotkanie rozpoczęło się od wygrania rzutu sędziowskiego przez Mariusza Małachowskiego. Pierwsze punkty w tym meczu zdobyli jednak goście. Run +11 Sokoła pozwolił na objęcie prowadzenia 11:2. Na półmetku pierwszej części gry na tablicy świetlnej widniał wynik 15:7. Kolejny run +8 miejscowych pozwolił na uzyskanie po pierwszej kwarcie 14 punktów zaliczki (25:11).
Druga odsłona była bardziej wyrównana. Najpierw za dwa trafił Adam Chodkiewicz, po chwili celnym rzutem za trzy z rogu boiska popisał się Tymoteusz Witczak. W kolejnych minutach obie drużyny punktowały praktycznie naprzemiennie. Po syrenie kończącej pierwszą połowę spotkania Sokół prowadził 17 oczkami (40:23).
Po przerwie pierwsze punkty zdobył Mariusz Małachowski. 7 punktów przyjezdnych pozwoliło im zmniejszyć stratę do 12 punktów. Jednak w tym momencie Sokół pokazał, że nie pozwoli gościom na nic więcej. Zawodnicy Marcina Chodkiewicza zanotowali kolejny run, tym razem +14. I na nieco ponad 3 minuty przed końcem trzeciej odsłony ponownie prowadzili wysoko – aż 26 punktami (56:30). Niemoc przyjezdnych celnym rzutem za dwa przerwał Jakub Stupnicki. 8 punktów do końca tej części zdobytych przez gospodarzy ustaliły wynik przed ostatnią ćwiartką na 64:36.
Kolejne 11 punktów z rzędu zdobytych przez międzychodzkich zawodników dało łącznie 75 punktów na 5 minut przed końcem spotkania. W kolejnych minutach punktowali jeszcze Jarosław Kalinowski (1x3) oraz Mariusz Małachowski (1x2). Wynik spotkania celnym rzutem osobistych przypieczętował Paweł Dyba. Ostatecznie spotkanie zakończyło się 6. Zwycięstwem z rzędu i 8. W sezonie zawodników Marcina Chodkiewicza.

Kolejne spotkanie podopieczni Marcina Chodkiewicza rozegrają już w najbliższą sobotę. Wtedy to udadzą się do Chełmna, gdzie zmierzą się z miejscowym „Miastem Zakochanych”. Sobotni przeciwnicy nie zaznali jeszcze w obecnych rozgrywkach smaku zwycięstwa, jednak z każdym kolejnym meczem grają coraz lepiej i na pewno będą próbowali zdobyć dwa punkty przeciwko rozpędzonej „lokomotywie” zwanej międzychodzkim Sokołem. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 14:00. Kolejne spotkanie, tym razem w roli gospodarza podopieczni Marcina Chodkiewicza rozegrają 11.12. Wtedy to do Krainy Stu Jezior przyjedzie SMS PZKosz Władysławowo.