Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Tacy Sami" w ramach półkolonii CAK

Iwona Paroń
Stowarzyszenie Homini
"Tacy Sami" w ramach półkolonii CAK. Mali międzychodzianie poznawali świat z perspektywy osób niepełnosprawnych. To były wyjątkowe warsztaty.

"Tacy Sami" w ramach półkolonii CAK.

Stowarzyszenie Homini włączyło się w organizację zajęć w ramach półkolonii CAK. - Przeprowadziliśmy warsztaty połączone z wykładem pn.: "Poznaj niepełnosprawność". Warsztaty przeprowadzone zostały w ramach projektu pn.: "Tacy Sami - Spot promujący pozytywne postawy w stosunku do osób z niepełnosprawnościami" - dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich - informują Magdalena Lamcha i Damian Kupczyk

Uczestnicy warsztatów poznali rodzaje niepełnosprawności, a ponadto korzystając z pięciu przygotowanych stanowisk mogli przez chwilę poczuć się jak osoba niepełnosprawna i zrozumieć w jaki sposób funkcjonuje ona w otaczającym świecie.

- Musieli rozpoznawać przedmioty z wyłączeniem wzroku (opaski na oczach) oraz mając na rękach różnej grubości rękawice, narysować obraz za pomocą ust lub stóp, przeprowadzić osobę z zawiązanymi oczyma przez salę i samemu być przeprowadzonym, przekazać komunikat w ramach zabawy "głuchy telefon" mając w jednym uchu zatyczkę, czy przeprowadzić przez salę osobę poruszającą się na wózku inwalidzkim - mówią instruktorzy.

Jak bezpiecznie zbierać grzyby i się nie zatruć?

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych (sondaż)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na miedzychod.naszemiasto.pl Nasze Miasto