Trasa wojewódzka nr 160 będzie zmodernizowana – za blisko 30 mln zł!

Jakub Czekała
Jakub Czekała
WZDW
Udostępnij:
Mieszkańcy powiatu międzychodzkiego, ale także kierowcy codziennie przemierzający odcinku trasy wojewódzkiej nr 160 mogą już się cieszyć. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu pochwalił się podpisaniem umowy na kolejny etap rozbudowy wspomnianej trasy.

Jak poinformowała nas Paulina Jęczmionka – Majchrzak, starszy specjalista ds. kontaktów z mediami i PR WZDW Poznań, inwestycja jest podzielona na dwa etapy, które będą realizowane jednocześnie: I etap obejmuje odcinek o długości 6,8 km (od Sowiej Góry do Radgoszczy), wykonawcą będzie spółka Colas Polska, a II etap – odcinek o długości 3,1 km (od Radgoszczy do mostu nad Zalewem Warty), który realizować będzie STRABAG.

Jak dodała, wartość pierwszej umowy wynosi 16,7 mln zł, a drugiej – 12,7 mln zł. Termin realizacji to czerwiec 2023 roku.

Podstawowy zakres robót obejmie wzmocnienie konstrukcji nawierzchni, poszerzenie jezdni, przebudowę skrzyżowań, budowę zatok autobusowych i postojowych, budowę ciągów pieszo-rowerowych i chodników (na brakujących odcinkach w ramach II etapu), budowę stanowiska do ważenia samochodów, odtworzenie istniejących zjazdów publicznych i indywidualnych, budowę skarp, rowów. Ponadto budowę kanalizacji deszczowej, umocnienie poboczy, przebudowę istniejącego oświetlenia, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu (barier stalowych) oraz wykonanie oznakowania poziomego i pionowego.

- Inwestycja jest kontynuacją rozłożonego na lata projektu rozbudowy (w załączniku mapa) na odcinku o łącznej długości 12,8 km, w ramach którego w poprzednich latach wybudowaliśmy nowy most na Warcie w Międzychodzie oraz rozbudowaliśmy 2 km drogi od Sowiej Góry – wskazała.

Prace rozpoczną się najpewniej w ciągu kilku najbliższych tygodni – o ile warunki atmosferyczne będą ku temu sprzyjające. Te najpewniej spowodują utrudnienia w ruchu pojazdów, jednak po nich nowa trasa będzie służyć kierowcom przez wiele lat.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie