Trwają inwestycje na terenie gminy Sieraków

Jakub Czekała
Jakub Czekała
Pixabay
Udostępnij:
Końcówka roku jest obfita w inwestycje na terenie gminy Sieraków. Zastępca burmistrza dr Arkadiusz Świderski poinformował nas o obecnie realizowanych przebudowach i modernizacjach.

Jak nam powiedział, wstępnie do marca przyszłego roku – jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, a tym samym nie wydłuży tego terminu - mają potrwać prace rewitalizacyjne, związane z utworzeniem w murach byłego kościoła biblioteki oraz muzeum. Zadanie to jest również stricte związane z planami połączenia książnicy z ośrodkiem kultury. Ale to nie wszystko.

- Wykonaliśmy kilka inwestycji drogowych – m.in. droga Kaczlin – Lesionki, droga dojazdowa w Kaczlinie, droga w centrum Przemyśla. Dołożyliśmy się do drogi dojazdowej do Przemyśla (łącznie ze Starostwem Powiatowym), wykonana została modernizacja ul. Wojska Polskiego w Sierakowie, dokończenie ul. Polnej i Wiśniowej w Sierakowie – wylicza zastępca burmistrza Sierakowa.

Ponadto do końca listopada ma potrwać opracowanie dokumentacji projektowej na nową kręgielnię klasyczną w Sierakowie, która miałaby powstać na obszarze byłego Towarzystw Krzewienia Kultury Fizycznej, a także trwa opracowanie dokumentacji na przystań nad Wartą od strony Piasków oraz zagospodarowanie byłego cmentarza ewangelickiego - po licznych uwagach konserwatora zabytków.

- Do końca roku wykonane zostaną inwestycje związane z dołożeniem punktów świetlnych w kilku miejscach (Kaczlin, Izdebno, Kobylarnia, Sieraków) oraz zleciliśmy wykonanie projektów rozbudowy oświetlenia w kilku lokalizacjach m.in. na ulicy Polnej w Sierakowie – dodaje zastępca burmistrza.

Planowana jest również przebudowa samego budynku Urzędu Gminy Sieraków. Mowa konkretnie o modernizacji samego wejścia – tak by dostosować je do potrzeb osób niepełnosprawnych, rozwiązując tym samym wszelkie bariery architektoniczne. Te same cele przyświecają planowanej w rtamach tego zadanie – przebudowie toalet w budynku urzędu – także by dostosować je do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających problemy z poruszaniem się.

A co w 2022 roku? Wszystko zależeć będzie od tego, jaki kształt pod względem inwestycji będzie miał przyszłoroczny budżet. Ten jest obecnie omawiany przez władze oraz gminnych radnych. Do tematu planów na 2022 rok wrócimy.

Omikron dotarł do Europy

Wideo

Dodaj ogłoszenie