Trzynaste zwycięstwo podopiecznych Marcina Chodkiewicza w obecnych rozgrywkach! W sobotę poległa Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne!

Sokół Międzychód niczym walec rozjeżdża kolejnych rywali w grupie D. Sobotnie spotkanie z Tarnovią Tarnowo Podgórne miało jednostronny charakter. Podopieczni Marcina Chodkiewicza pewnie pokonali kolejnego rywala i trzynaste zwycięstwo w sezonie 2020/2021 stało się faktem! Krzysztof Wróblewski

W ramach 16. Kolejki 2LM Sokół Międzychód udał na najbliższy wyjazd w tym sezonie – do Tarnowa Podgórnego, gdzie zmierzył się z miejscową Tarnovią.
Spotkanie rozpoczęło się od wygrania rzutu sędziowskiego przez Jakuba Simona i zdobycia trzech oczek przez Damiana Szymczaka. Kolejna „trójka” Damiana i chwilę po tym Łukasza Ulchurskiego dały prowadzenie 9:0. Pierwsze punkty dla Tarnovii zdobył w trzeciej minucie Filip Taisner rzutem za dwa. Po pięciu minutach głównie za sprawą duetu Szymczak-Ulchurski Sokół prowadził już 16:8. Kwarta ta zakończyła się ośmiopunktowym prowadzeniem podopiecznych Marcina Chodkiewicza 28:20.

Druga odsłona rozpoczęła się od run’u +10. Ponownie punktował Damian Szymczak, którego wsparli Konrad Jelski i Jarosław Kalinowski. Do końca pierwszej połowy Sokół powiększał stopniowo swoją przewagę – na obwodzie szaleli najlepsi strzelcy drużyny, a pod koszem dominował Jakub Simon. Druga ćwiartka zakończyła się wynikiem 17:31, co w ogólnym rozrachunku dało 37:59!
Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana w tym spotkaniu. Gospodarze wyszli z szatni bardzo zmotywowani i próbowali z całych sił odrobić straty z pierwszej polowy. Chwilowy przestój Sokoła na początku tej kwarty pozwolił na odrobienie miejscowym 11 oczek. Wtedy to niemoc przerwali Jakub Nowak z Łukaszem Ulchurskim, którzy zanotowali 6 oczek. Kolejne akcje należały do Damiana Szymczaka i Jakuba Simona, którzy ponownie zwiększyli prowadzenie przyjezdnych. Kwarta ta zakończyła się remisem po 28:28, a na tablicy świetlnej widniał wynik 87:65.
Ostatnia odsłona była już tylko formalnością. Co prawda Tarnovia wygrała ją 18:15, jednak nie miało to już wpływu na zwycięstwo zawodników Marcina Chodkiewicza w tym spotkaniu. Grający trener pozwolił dłużej pograć młodym zawodnikom, dla których każda minuta na parkietach drugoligowych to cenne doświadczenie.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 102:83. Jest to 13 zwycięstwo zawodników Marcina Chodkiewicza w 15 spotkaniach ligowych.
Z racji rozegrania awansem spotkania 17. Kolejki z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski w najbliższy weekend Sokół pauzuje. Już 30 stycznia podopieczni Marcina Chodkiewicza rozegrają spotkanie na szczycie, które może być znaczące przy końcowym rozrachunku rundy zasadniczej. Oba zespoły bowiem na ten moment mają identyczną ilość porażek – 2. Śmiało można nazwać to spotkanie meczem o fotel lidera. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 18:00!