Turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski U14 - BC Sieraków pewny awansu do półfinału bez względu na jutrzejsze spotkanie.

Prognoza pogody na weekend (4-6 maja)

źródło: TVN Meteo/x-news.pl.
Turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski U14 - BC Sieraków pewny awansu do półfinału bez względu na jutrzejsze spotkanie. Prognoza pogody na weekend (4-6 maja) źródło: TVN Meteo/x-news.pl. Remigiusz Łapa
Za nami drugi dzień turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski U14M. W pierwszym spotkaniu dzisiejszego dnia zmierzyły się drużyny UKS SP 27 Katowice i MUKS Unia 1811 Tarnów. W drugim meczu gospodarze turnieju - BC Sieraków zmierzyli się z utytułowaną drużyną z Wrocławia.

Dziś rozegrane zostały spotkania 3 i 4 turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski U14M.

W pierwszym z dzisiejszych spotkań zmierzyły się drużyny z Katowic i Tarnowa. Zawodnicy UKS SP 27 od początku spotkania zawiesili wysoko poprzeczkę. Zaczęło się od 4:0. Następnie po dziewięciu punktach Kaczmarka katowiccy koszykarze prowadzili 13:7. Kolejne 22 minuty to stopniowe powiększanie przewagi UKS'u. Największą różnicę udało im się odnotować na 2:12 przed końcem trzeciej kwarty, a wynosiła ona aż 32 oczka. Do końca spotkania zawodnikom z Tarnowa nie udało się zrobić zbyt wiele. Zmniejszyli przewagę przeciwników do 26 punktów i cały mecz zakończył się wynikiem 80:54.

UKS SP 27 Katowice - MUKS Unia 1811 Tarnów 80:54 (24:15, 20:8, 21:14, 15:17)
Punkty dla UKS'u: Kaczmarek 21, Duda 12, Buchta 11, Hetman 9, Październy 8, Siwik 7, Kempa 4, Piśla 3, Sosgórnik 3, Kuczawski 2.
Punkty dla MUKS'u: Idziak 15, Szumlański 10, Tyrka 9, Dynda 6, Wróbel 5, Camara 4, Więckowski 3, Podraza 2.

W drugim spotkaniu gospodarze - BC Sieraków zmierzyli się z utytułowaną drużyną Śląska Wrocław. Podopieczni Jarosława Czekały przez pierwsze cztery minuty spotkania nie mogli znaleźć sposobu na ograniczenie rzutów wojskowych w efekcie czego na tablicy świetlnej widniał wynik 8:4. Następnie - za sprawą Dorożały, Szczechowiaka i Śmiglaka BC odskoczyło gościom na czternaście punktów. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 30:10. Kolejne dwie odsłony to szybkie powiększanie przewagi gospodarzy, która na koniec trzeciej części wynosiła już 68 oczek. Ostatnia kwarta to utrzymanie prowadzenia. BC Sieraków pokonał Śląsk Wrocław 135:43!

Basketball Club Sieraków - Exact System Śląsk Wrocław 135:43 (30:10, 35:11, 30:6, 40:16
Punkty dla BC: Śmigla 31, Szczechowiak 23, Kruszyński 16, Janowicz 15, Dorożała 14, Wylegała 10, Witczak 8, Paluszak 7, Najder 5, Pape 2, Puchalski 2, Samolak 2.
Punkty dla Śląska: Baran 9, Klemczyński 6, Mądro 6, Wilczek 5, Kończyło 4, Polek 3, Waluk 3, Kaźmierczak 2, Akutko 2, Górecki 2, Jaworski 1.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu podopieczni Jarosława Czekały są już pewni awansu do półfinału, bez względu na jutrzejszy wynik.