Turniej Ćwierćfinałowy U14M mistrzostw Polski - Dominatorzy z BC Sieraków rozpoczęli walkę o awans do półfinału! [FOTO]

W Międzychodzie rozpoczął się jeden z sześciu turniejów ćwierćfinałowych U14M.

Prognoza pogody na weekend (4-6 maja)

źródło: TVN Meteo/x-news.pl.
W Międzychodzie rozpoczął się jeden z sześciu turniejów ćwierćfinałowych U14M. Prognoza pogody na weekend (4-6 maja) źródło: TVN Meteo/x-news.pl. Patryk Ratajczak
Rozpoczął się turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski U14M. W pierwszym spotkaniu WKS Śląsk Wrocław, po emocjonującym meczu, pokonał MUKS Unia 1811 Tarnów. W kolejnym meczu gospodarze pewnie pokonali UKS SP 27 Katowice.

Młodzi koszykarze z całej Polski rozpoczęli zmagania w turniejach ćwierćfinałowych mistrzostw Polski U14M. Mecze rozgrywane są aż w sześciu miastach, a jednym z nich jest Międzychód. W turnieju organizowanym przez BC Sieraków udział biorą także WKS Śląsk Wrocław, MUKS Unia 1811 Tarnów i UKS SP 27 Katowice.

Podczas pierwszego dnia turnieju rozegrane zostały dwa spotkania. Pierwsze z nich rozegrały pomiędzy sobą drużyny MUKS Unia 1811 Tarnów i WKS Śląsk Wrocław. Mecz rozpoczął się od objęcia niewielkiego prowadzenia przez drużynę z Tarnowa 2:5. Następnie run +10 zanotowali Wojskowi. Zawodnicy Unii po zrywie w ostatnich dwóch minutach pierwszej odsłony zdołali wyjść na prowadzenie i na koniec części na tablicy widniał wynik 16:17. Kolejne 18 minut spotkania to walka kosz za kosz. Dopiero w ostatnich trzech minutach trzeciej kwarty zawodnicy z Tarnowa zbudowali 8 punktową przewagę. Ostatnia ćwiartka to pokaz gry WKS'u. Za sprawą M. Wilczka Śląsk wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 79:72.

WKS Śląsk Wrocław - MUKS Unia 1811 Tarnów 79:72 (16:17, 22:20, 18:27, 23:8)

Zdobycze dla WKS'u: Wilczek 19, Górecki 17, Jaworski 15, Kończyło 14, Garstka 3, Waluk 2, Macewicz 2, Kaźmierczak 2, Klemczyński 2.
Zdobycze dla Unii: Tyrka 19, Dynda 13, Szumlański 11, Idziak 7, Michalski 7, Więckowski 6, Opioła 3, Wróbel 2, Podraza 2, Pyzik 2,

W drugim spotkaniu gospodarze turnieju - BC Sieraków spotkał się z UKS SP 27 Katowice. Spotkanie, tak jak można było się spodziewać, rozpoczęło się od narzucenia szybkiego tempa gry przez gospodarzy. Po niecałych sześciu minutach sierakowianie prowadzili już 18:2. Do końca kwarty, dzięki dobrej obronie, pozwolili gościom zdobyć tylko dziesięć oczek, notując przy tym 29. Druga kwarta to to systematyczne powiększanie przewagi (49:17). Po zmianie stron w zespole BC nastąpił chwilowy przestój, dzięki czemu w goście zdołali zdobyć 16 punktów przy 15 gospodarzy. Mimo to, ostatnia kwarta była już tylko formalnością. BC Sieraków zwyciężył ją 24:16 i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w turnieju i przybliżył się do awansu do półfinału.

BC Sieraków - UKS SP 27 Katowice 88:49 (29:10, 20:7, 15:16, 24:16)

Zdobycze dla BC: Wylegała 21, Paluszak 11, Śmiglak 11, Janowicz 10, Kruszyński 9, Puchalski 8, Szczechowiak 6, Dorożała 5, Najder 4, Witczak 3.
Zdobycze dla SP 27: Buchta 10, Duda 10, Piśla 8, Hetman 8, Kuczawski 6, Kempa 2, Październy 2, Siwik 2, Sosgórnik 1.